Časté dotazy - odpovědi? - Rakovnicko.cz

Rakovnicko.cz - regionální portál | Informace, Zprávy, Akce, Katalog firem, Inzeráty, Fotogalerie

Dnes je 29. květen 2024 | Svátek má Maxmilián a Maxim

Zpravodajský servis

Zpravodajství

iSEZNAM Rakovnicka

Pamětihodnosti

Paměť regionu

Odkazy

Archiv zpráv

Nejčtenější články
Další články z rubriky

Časté dotazy - odpovědi?

Časté dotazy - odpovědi?OBECNÉ INFORMACE • Jak se mám přihlásit?
Zadejte svoje přihlašovací jméno a uživatelské heslo, které jste obdržel/la mailem na stránce https://www.rakovnicko.cz/prihlaseni/
 • Mám námět, mohu Vám veřejně sdělit svůj názor?
Ano, k tomu slouží diskusní fórum mojeRakovnicko.cz, odkaz na fórum najdete na adrese moje.rakovnicko.cz. Na tomto místě můžete diskutovat, psát Vaše náměty anebo názory, zakládat vlastní témata související s životem a děním na Rakovnicku a okolí, ale také zde najdete podrobné návody a nápovědy související s využíváním služeb portálu Rakovnicko.cz.
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: K diskusím slouží "Diskuse" pod každým článkem na Rakovnicko.cz, kde můžete přidat Vaše komentáře nebo diskutovat. Služba Moje Rakovnicko je z bezpečnostních důvodů dočasně pozastavena a usilovně pracujeme na její nové (zabezpečené) podobě.
 • Jak zruším registraci na portálu Rakovnicko.cz?
Jednoduše nám napište na info@rakovnicko.cz. O ostatní se postaráme my.
 • Jak ochráníte moje soukromá data, která vkládám při registraci, inzerci apod.?
Vaše data jsou bezpečně chráněna proti zneužití třetími osobami. Veškeré podrobné informace, související s ochranou dat, podmínkami užívání služeb, najdete v Provozním řádu portálu Rakovnicko.cz https://www.rakovnicko.cz/podminky/ochrana-dat/, ve Všeobecných podmínkách používání https://www.rakovnicko.cz/inzertni-servis/vseobecne-podminky-inzerce/.
 • K čemu slouží Bonus body, které mám na svém účtu?
Bonus body můžete libovolně využít pro Vaši komerční reklamu - zvýraznění TOP inzerce na Rakovnicko.cz anebo můžete získat jeden z dárků od provozovatele Rakovnicko.cz. Více informací najdete, pokud se přihlásíte do svého uživatelského menu a kliknete v něm na Bonus body.
ZPRAVODAJSTVÍ
 

 • Můžu odebírat zprávy z Rakovnicka?
Po Vašem přihlášení na portálu Rakovnicko.cz si vyberte, o jaký typ zpráv, inzerátů, akcí máte zájem zaškrtnutím volby ve Vašem uživatelském menu - kategorii "NEWSLETTER". Vaše volby můžete později kdykoliv deaktivovat odškrtnutím zvolené položky. Podmínkou je přihlášení do Vašeho uživatelského menu.
Vámi vybrané zprávy Vám budou pravidelně zasílány denně na Vámi zvolenou e-mailovou anebo mobilní e-mailovou schránku.
 • Mám zájem o umístění článku - zprávy do Zpravodajské sekce, je to možné?
Samozřejmě, napište nám na info@rakovnicko.cz a my článek zařadíme do jedné ze sekcí Zpravodajství (Společnost - Kultura - Sport - Turistika apod.). Některé Vaše informace (např. z Kalendáře akcí) zpracujeme automaticky do zpravodajského článku a tím se o Vašich informacích a zprávách dozví návštěvníci portálu Rakovnicko.cz.
 • Moje zprávy jsou komerčního charakteru, také ty umístíte do Zpravodajství?
Ano, samozřejmě. Vaše obchodní sdělení a komerční inzerci můžete používat na portálu Rakovnicko.cz nejen v sekcích Inzerce a Katalog, ale také v sekci Zpravodajství, Fotogalerie apod. Tento typ zpráv podléhá komerčním podmínkám užívání a proto nás neváhejte kontaktovat na inzerce@rakovnicko.cz. Další informace najdete zde https://www.rakovnicko.cz/podnikatelsky-servis/placena-reklama-cenik-sluzeb/
KATALOG

 • Jak mohu přihlásit svoji firmu do Katalogu firem a služeb?
Zaregistrujte se, přihlašte se a ve svém uživatelském menu zvolte Zápis do katalogu. Vaše údaje budou odeslány ke schválení. Po úhradě faktury bude Váš zápis aktivován v Katalogu firem a služeb portálu Rakovnicko.cz. Návod, jak přihlásit firmu do katalogu, najdete zde https://www.rakovnicko.cz/podnikatelsky-servis/registrace-a-zapis-do-katalogu/
 • Mohu si firemní zápis sám upravovat?
Ano, zápis můžete editovat, upravovat, mazat podle Vaší potřeby. Můžete si tak spravovat kompletní obsah Vašeho zápisu (texty, adresy, kontaktní informace, loga, webové odkazy, referenční a prezentační fotografie atd.). Jedinou podmínkou je, abyste byl/la přihlášen/ná. Upravené údaje se na portálu objeví ihned.
 • Jaké další možnosti reklamy nabízíte?
Pokud využijete služby zápis do katalogu firem a služeb, automaticky můžete vkládat komerční i soukromé inzeráty, které jsou automaticky umístěny do zvýrazněné pozice TOP BOX Inzerce na zvolené časové období.
Dále můžete využít reklamních článků anebo bannerové reklamy a to po celém portálu Rakovnicko.cz. Neváhejte a napište nám, rádi Vám představíme komplexní nabídku našich komerčních služeb.
 • Kde se dozvím více o podnikání na Rakovnicku?
K tomu je určena kategorie Podnikatelský servis, kterou najdete zde https://www.rakovnicko.cz/podnikatelsky-servis/rady-pro-zacinajici-podnikatele/71-rady-pro-zacinajici-podnikatele.html. Podnikatelský servis slouží především k informacím obchodní povahy, obsahuje zprávy, články a rady pro začínající podnikatele a důležité odkazy související s podnikáním, o kterých by měl každý podnikatel být informován.
 • Naše firma se zaměřuje na více oborů činnosti, můžeme ji registrovat do více oborů?
Ano, svoji firmu - společnost můžete zařadit až do tří oborů činnosti podnikání současně. Pokud není obor činnosti na stránkách Katalogu firem a služeb Rakovnicko.cz uvedený, napište nám, tento obor zdarma přidáme a zařadíme podle Vaší potřeby.
INZERCE

 • Jak vložím zdarma inzerát na Rakovnicko.cz?
Jednoduše, postupujte podle tohoto návodu https://www.rakovnicko.cz/inzertni-servis/jak-vlozit-inzerat-zdarma/92-jak-vlozit-inzerat-zdarma.html
 • Musím být registrovaný a přihlášený na Rakovnicku, pokud chci podat inzerát zdarma?
Ne, nemusíte. Vaší registrací a přihlášením se ale vyhnete bezpečnostním otázkám a Vaši inzerci si budete moci lépe organizovat (upravovat inzeráty, aktivovat, deaktivovat, využívat TOP inzerci), pod jedním jménem a heslem.
 • Chtěla bych, aby byl můj inzerát viditelný na titulní straně inzerce portálu, je to možné?
Na titulní straně portálu Rakovnicko.cz se zobrazují tři poslední inzeráty, vložené do kategorie Inzerce. V inzertní sekci je možné Váš inzerát zviditelnit, k tomu slouží služba TOP inzerce, kde si můžete nastavit časové období zvýrazněného inzerátu , který rotuje v TOP BOXu - před výpisem ostatních inzerátů. Jedná se o placenou službu a k tomu lze využít SMS z mobilního telefonu (okamžitá aktivace Vašeho inzerátu),  anebo jedné ze služeb platbou kartou nebo převodem. O službě TOP BOX inzerce se více dozvíte zde https://www.rakovnicko.cz/inzertni-servis/top-box-inzerce/ o dalších možnostech a platebních podmínkách se více dozvíte zde https://www.rakovnicko.cz/inzertni-servis/platebni-system-paypal/  a nebo zde https://www.rakovnicko.cz/inzertni-servis/cenik-sluzeb-inzerce/
 • Chci podat inzerát, ale když vyplním formulář, inzerát se nezobrazuje, stala se nějaká chyba?
Inzerce na Rakovnicku se zobrazuje ihned po vložení. Výjimkou je vložení komerční inzerce v kategoriích Reality, Nemovitosti, Práce, Léčiva, Sex a v některých dalších kategoriích. Tyto jmenované kategorie podléhají schválení administrátorem a tak může tato procedura trvat i několik hodin, dokud se Váš inzerát nezobrazí. Komerční inzerce obecně podléhá režimu schvalování a také následnému systému nabídek komerčního charakteru od provozovatele, kterou může inzerent obdržet do své e-mailové schránky. Zdarma je povolena pouze soukromá inzerce. Komerční inzeráty jsou s výjimkou promo akcí, které probíhají na portálu Rakovnicko.cz a o kterých je inzerent včas informován, službou komerční - tedy placenou a je potřeba uhradit poplatek. Více ve Všeobecných podmínkách zde https://www.rakovnicko.cz/inzertni-servis/vseobecne-podminky-inzerce/. Některé inzeráty jsou upravovány (problémy se správnou češtinou, diakritikou apod.) v korekturách administrátorem, v těchto případech Vás žádáme o Vaši trpělivost se zveřejněním Vaší inzerce.
 • Mohu vložit více inzerátů stejného charakteru?
Ne, toto není možné. Inzerát bude upraven administrátorem a duplicitní inzerce bude smazána.
KALENDÁŘ AKCÍ

 • Je možné, že jsem vložil akci do kalendáře a ta se nezobrazuje?
Všechny Vaše akce, které vložíte do Kalendáře akcí na portálu Rakovnicko.cz, podléhají schvalovacímu procesu. Aktivaci provádí administrátor, mějte, prosím, trpělivost. Vaše akce se zobrazí na portálu Rakovnicko.cz obvykle do několika hodin od jejího zveřejnění. A samozřejmě, pokud Vaše akce splňuje podmínky pro její zveřejnění na portálu Rakovnicko.cz.
FOTOGALERIE

 • Dobrý den, založil jsem si fotogalerii, ale nemohu si do ní nahrát svoje fotografie, na server nelze nahrát moje fotky. Kde je problém?
Do Fotogalerie na portálu Rakovnicko.cz můžete vytvořit celkem 3 vlastní Fotogalerie, které mohou obsahovat Vaše oblíbené fotografie. Fotografie je možné opatřit krátkými popisky. Jedinou podmínkou je, že fotografie musí být ve formátu JPG a velikost fotografie nesmí překročit maximální limit 8 MB. Zkuste tedy Vaši fotografii upravit ve foto editoru a snížit její celkovou velikost pod 8 MB.  Další podrobné informace najdete v diskusním fóru www.moje.rakovnicko.cz anebo zde https://www.rakovnicko.cz/podminky/podminky-provozu/
 • Pokud vložím svoje fotografie, mohu vyhrát nějaké ceny?
Ano, vložením fotografií do Vaší fotogalerie (Moje Fotogalerie) anebo do některé z Fotogalerií Rakovnicka, které jsou pevně vytvořené na portálu Rakovnicko.cz, se automaticky účastníte soutěží o zajímavé ceny. Podrobnější informace, jak soutěžit, najdete zde https://www.rakovnicko.cz/soutez-o-ceny/podminky-souteze/jak-soutezit/  a jak se fotografie hodnotí nejdete zde https://www.rakovnicko.cz/soutez-o-ceny/podminky-souteze/jak-hodnotit/ . Pokud Vás zajímají výhry,  které můžete vyhrát, navštivte tuto stránku https://www.rakovnicko.cz/soutez-o-ceny/ceny-v-soutezi/
 • Kde mohu najít vítězné soutěžní fotografie?
Soutěže probíhají v měsíčním cyklu, vítězné fotografie měsíce najdete zde https://www.rakovnicko.cz/soutez-o-ceny/foto-mesice/ , pokud hledáte absolutní vítěznou fotografii roku, navštivte tento odkaz https://www.rakovnicko.cz/soutez-o-ceny/foto-roku/ . Vítěz každé soutěže je o své výhře automaticky informován, pokud jste vítězem některé soutěže a není vše v naprostém pořádku, prosím, kontaktujte nás na info@rakovnicko.cz.