Rozhledna Tobiášův vrch - Rakovnicko.cz

Rakovnicko.cz - regionální portál | Informace, Zprávy, Akce, Katalog firem, Inzeráty, Fotogalerie

Dnes je 29. květen 2024 | Svátek má Maxmilián a Maxim

Zpravodajský servis

Zpravodajství

iSEZNAM Rakovnicka

Pamětihodnosti

Paměť regionu

Odkazy

Archiv zpráv

Nejčtenější články
Další články z rubriky

Rozhledna Tobiášův vrch

Rozhledna Tobiášův vrch
 Od 29. 5. 2010 je rozhledna opět v provozu. 
Z důvodů vysokých finančních nákladů na údržbu byla rozhledna v roce 2007 uzavřena. (více informací: Muzeum T.G.M., Rakovník).
Po pronájmu od mobilní společnosti Klubem přátel rozhleden je v letošním roce rozhledna opět v provozu. Prvním dnem zahájení činnosti je sobota 29. května 2010. Na místě lze pořídit propagační materiály, turistickou známku a další zajímavosti.
 
Otevřeno:
Od května až do konce září každou sobotu od 11 do 16 hodin, o prázdninách do 17 hodin. V neděli bude i nadále uzavřena.
 

POPIS

Severovýchodně od obce Jesenice u Rakovníka se nachází Tobiášův vrch ( 507 m.n.m.) a na něm stojí ocelová telekomunikační věž s vyhlídkovou plošinou. Telekomunikační stožár je 48 m vysoký a vyhlídková plošina je ve výšce 25 m.
 
Rozhledna byla původně otevřena pouze v letní sezoně, především o víkendu. Z vyhlídkové plošiny je krásný výhled do okolí a to na panorama Krušných hor, do Německa, na Klínovec, na Tabulovou plošinu Džbán či na Doupovské hory.
 
Jak se na místo dostanete?
K rozhledně vede zelená a modrá turistická značka. Z obce Kryry po zelené značce. Od železniční stanice Petrohrad se dáme červené značce na rozcestí Pod zříceninou a odtud po zelené k rozhledně. Po modré značce dojdeme na Tobiášův vrch od vlakové stanice Kosobody. Autem pojedeme z obce Jesenice severním směrem (směr Jesenická křižovatka - Karlovarka) a po 3 km od obce křižuje silnici lesní cesta (je zde umístěna cedule "K rozhledně") se značenými turistickými trasami vedoucími k rozhledně.

Nadmořská výška: 507 m
Výška rozhledny: 48 m
Nejvyšší vyhlídková plošina ve výšce: 25 m
Počet schodů: 136


 
Další informace o této rozhledně najdete také ZDE
 

Fotogalerie k článku Rozhledna Tobiášův vrch

Rozhledna Tobiášův vrch