Novinky z rakovnické radnice - Rakovnicko.cz

Rakovnicko.cz - regionální portál | Informace, Zprávy, Akce, Katalog firem, Inzeráty, Fotogalerie

Dnes je 19. únor 2020 | Svátek má Patrik

Aktuálně

| Rakovnický Aquapark je otevřen veřejnosti

Zpravodajství

Zpravodajský servis

iSEZNAM Rakovnicka

Pamětihodnosti

Paměť regionu

Odkazy

Archiv zpráv

Nejčtenější články
Další články z rubriky

Novinky z rakovnické radnice

Společnost

Rozbité lavičky u SK | Postup prací MPZ Martinovského | Výběrová řízení pro vedoucí odborů | Setkání v Dietzenbachu | Snídaně v rámci výzvy Do práce na kole | Sebeobrana pro ženy | Kompostéry.

Datum 15. 05. 2019 Autor Rakovnicko

Novinky z rakovnické radnice
Rozbité lavičky u SK
Občané nás díky aplikaci MojeObec upozornili na poničené lavičky u areálu SK Rakovník. Nejprve se jednalo o poničená prkna, poté o kompletní vyvrácení ze země. Oba případy byly vyřešeny a lavičky byly opraveny, nicméně vandalové lavičky opět vyvrátili. Z těchto důvodů bude v této lokalitě prováděn zvýšený dohled Městské policie.
Oprava jedné lavičky vyjde přibližně na 1 500,- Kč. 
 
Postup prací MPZ Martinovského
Regenerace Městské památkové zóny zdárně pokračuje, úsek kolem MŠ V Hradbách, roubenky a v horní části gymnázia je již vydlážděn, práce se pomalu přesouvají do druhé zatáčky. V brzké době zde začne práce na chodnících, dá se očekávat omezení používání chodníku v horní části ulice (od Školní jídelny ke Staré poště a dětské ordinaci). Pokud omezení nastane, budeme ho vědět zhruba 2 dny předem, budeme informovat pomocí aplikace MojeObec. Po celou dobu prací však bude zachován přístup jak do dětské ordinace, tak do školy i přilehlých nemovitostí. Klademe důraz na zvýšenou opatrnost. 
 
Výběrová řízení pro vedoucí odborů
Byla vypsána výběrová řízení na obsazení pracovních pozic a to vedoucí odboru školství, památkové péče, kultury, tělovýchovy a cestovního ruchu a vedoucí odboru správy majetku. 
 
VŘ na vedoucí odboru školství je vyvěšeno na úřední desce od 2. 5. 2019 do 20. 5. 2019.
VŘ na vedoucí odboru správy majetku je vyvěšeno na úřední desce od 6. 5. 2019 do 22. 5. 2019.
 
Setkání v Dietzenbachu
Reprezentace města se zúčastní pravidelného setkání obyvatel německého Dietzenbachu a Rakovníka. Setkání, která organizuje Spolek pro mezinárodní spolupráci Rakovník, se konají vždy jeden rok v našem městě a druhý v Německu. To letošní proběhne v průběhu víkendu 17. až 19. května v Dietzenbachu a zúčastní se jej žáci základních a středních škol, umělecké spolky (tradičně Magistrae Raconenses) a obyvatelé města. Součástí setkání jsou tak mimo jiného i sportovní utkání v basketbale, umělecká vystoupení a bohaté diskuze například nad evropskými tématy.
 
Snídaně v rámci výzvy Do práce na kole
O sváteční den 8. 5. 2019 proběhla na dvoře radnice snídaňová akce v rámci výzvy Do práce na kole. Účastníci, kteří dorazili v tričku nebo šátku s logem výzvy, si s námi mohli dopřát snídani na čerstvém vzduchu. Přestože účast byla poměrně komorní, snídaně proběhla ve velmi příjemné atmosféře. Rádi bychom touto cestou poděkovali Pekařství u Špáňů, které nám pomohlo s občerstvením a Městské knihovně, která nám zapůjčila stůl.  Další akce v rámci DPNK bude „Pivo na triko“, kdy si účastníci mohou ve středu 22. 5. 2019 vychutnat pivo zdarma v pivnici Na Střelnici.
 
Sebeobrana pro ženy
Městská policie Rakovník pořádá ve spolupráci s Judo club Praha seminář zaměřený na sebeobranu pro ženy. Uskuteční se 28. 5. 2019 v tělocvičně 2. ZŠ. Začátek semináře je v 17:00, vstup je zdarma a pouze pro ženy. Vhodná je sportovní obuv na přezutí a pohodlný oděv. Na místě bude otevřena šatna, kde bude možnost se převléci. Celá akce se uskuteční pod záštitou starosty města.
 
Kompostéry
Zájemci mohou stále získat kompostéry. Žádat o ně mohou majitelé pozemků v k. ú. Rakovník, kteří o něj zatím nepožádali a nově také ti občané, kteří kompostér již vlastní. Kompostéry mají objem 1000 l a jsou k dispozici pro občany zdarma. Podmínkou je jejich použití na území města, po 5 letech se stanou majetkem občanů, které je budou mít ve výpůjčce. Je k dispozici posledních 50 kusů z celkových 850. Žádost o kompostéry vyřizuje pan Štrougal (pstrougal@murako.cz) nebo paní Škvárová (mskvarova@murako.cz).

Zdroj: Město Rakovník