Materiální sbírka má pomoci lidem postiženým povodněmi - Rakovnicko.cz

Rakovnicko.cz - regionální portál | Informace, Zprávy, Akce, Katalog firem, Inzeráty, Fotogalerie

Dnes je 2. květen 2025 | Svátek má Zikmund

Uzavírky a změny v dopravě (Rakovnicko)

| Aktuální informace o uzavírkách a dopravních omezeních na Rakovnicku.

Zpravodajský servis

Zpravodajství

iSEZNAM Rakovnicka

Pamětihodnosti

Paměť regionu

Odkazy

Archiv zpráv

Nejčtenější články
Další články z rubriky

Materiální sbírka má pomoci lidem postiženým povodněmi

Společnost

Rakovník / ADRA a rakovničtí vojáci vyhlásili sbírku materiální pomoci pro lidi postižené povodněmi. Další možnosti a kontakty na humanitární organizace najdete v tomto článku.

Datum 06. 06. 2013 Autor Rakovnicko

Materiální sbírka má pomoci lidem postiženým povodněmi
Humanitární organizace ADRA s vojenským útvarem Rakovník vyhlašují sbírku materiální pomoci lidem postižených povodní, pro zasažené oblasti v regionu Český Brod v pátek dne 7.6.2013 v době od 8:00 do 15:00 před budovou MěÚ v Rakovníku.
 
ADRA přijímá :
  • gumové rukavice a čistící prostředky (Savo, Domestos, apod.)
  • roušky,holinky...
  • nářadí na odklízení následků povodní (lopaty, košťata, kolečka,kbelíky, rýžáky atd.)
  • balenou vodu.



    Jak dále můžete pomoci lidem postiženým povodněmi? 

    Armáda spásy v České republice vyhlašuje sbírku, která je výhradně určena na pomoc zasažených oblastí. Sbírka bude probíhat formou dárcovských DMS, ale také formou peněžních darů. „Veškeré přijaté DMS zprávy s datem od 3. června a přijatá hotovost pod uvedeným variabilním symbolem 222, bude k dispozici pohotovostním týmům Armády spásy, které se budou podílet na odstraňování následků povodní,“ říká Pavla Vopeláková. Současné možnosti pomoci:
    Bankovní účet veřejné sbírky: 475 335 453/0300, VS 222
    Zaslání textové zprávy: DMS ARMADASPASY na číslo 87777 (cena jedné DMS je 30 Kč, z nichž AS obdrží 27 Kč).

    Člověk v tísni zareagoval okamžitě vyhlášením veřejné sbírky SOS Povodně 2013 a uvolnil 500 000 korun na okamžitou pomoc obětem záplav. Do postižených regionů vyslal koordinátory, kteří monitorují situaci a budou rozhodovat o konkrétní pomoci rodinám a domácnostem.
    Pomoc je možné zasílat:
    na povodňové konto 72027202/0300
    SMS v ceně 30 Kč ve tvaru "DMS SOSPOVODNE" na číslo 87777

    ADRA
    Povodňový účet ADRA - 34983498/0300, v. s. 391
    Dárcovské SMS můžete posílat ve tvaru DMS ADRA na číslo 87777

    Český červený kříž:
    účet 20150217/0100
    Humanitární sbírky vyhlašují zejména oblastní spolky. Sledujte proto zejména uvedené oblasti ve Vašem okolí.

    Diakonie ČCE 
    zahájila humanitární pomoc v mimořádné povodňové situaci v zasažených oblastech Královehradeckého a Jihočeského kraje. 
    Staňte se DOBROVOLNÍKEM humanitární pomoci. 
    Přispějte finančně - zašlete svůj dar na účet veřejné sbírky číslo: 359 6666 359/0800, variabilní symbol: 2013
    Od pondělí 3. 6. můžete taktéž zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS POMOCPOVODNE na číslo 87777. Cena DMS je 30 Kč, Diakonie obdrží 27 Kč. Službu DMS zajišťuje Fórum dárců.

    Povodňový štáb Junáka
    vyhlásil pohotovost pro rovery a dospělé skauty. Podařilo se kontaktovat organizace, které pracují s dobrovolníky, i radnice ohrožených pražských čtvrtí. 
    Skautští dobrovolníci se mohou hlásit nejlépe po skupinách na e-mail:
    povodne-praha@skaut.cz

    Sdružení Česká katolická charita
    účet 369-369369369/0800
    (při platbě složenkou 3690369369369/0800), variabilní symbol 906
    V případě potřeby, prosíme, kontaktuje jednotlivé diecézní Charity, mapu a kontakty naleznete na www.charita.cz. Sledujte stránky povodne.charita.cz


    Zdroj: Město Rakovník, internet

Diskuze k článku Materiální sbírka má pomoci lidem postiženým povodněmi

Přidat komentář

Vaše jméno: Váš email:

Text komentáře:

Kolik je na jedné ruce prstů? Kontrolná otázka

Žádné komentáře Zatím nebyly vloženy žádné komentáře.