TJ HC Rakovník - Rakovnicko.cz

Rakovnicko.cz - regionální portál | Informace, Zprávy, Akce, Katalog firem, Inzeráty, Fotogalerie

Dnes je 28. listopad 2023 | Svátek má René

Zpravodajský servis

Zpravodajství

iSEZNAM Rakovnicka

Pamětihodnosti

Paměť regionu

Odkazy

Archiv zpráv

Nejčtenější články
Další články z rubriky

TJ HC Rakovník

Sportovní kluby, svazy

Tělovýchovná jednota Hokejový klub Rakovník

Datum 29. 08. 2009 Autor Rakovnicko

TJ HC Rakovník
Historie:

TJ (SK) Rakovník byla založena v roce 1932 pod názvem Plavecko - bruslařský klub, později existovala pod názvy Spartak Rakovník, Lokomotiva Rakovník a v letech 1948-1991 TJ TZ Rakovník. Od roku 1991 je provozovatelem Zimního stadionu Rakovník TJ HC Rakovník zaregistrovaný u ČSTV ČR 25.6.1991. Současným vlastníkem veškerých nemovitostí spravovaných TJ HC Rakovník je Město Rakovník. V devadesátých letech minulého století dochází pod samostatným vedením TJ HC Rakovník v úzké spolupráci s Městem Rakovník k expansivnímu rozvoji celého areálu. Původní nekryté kluziště bylo v letech 1995-9 zastřešeno, opatřeno novou betonovou plochou a mantinely. Zmodernizována a rozšířena byla budova ubytovny dnes Penzionu zimní stadion, rekonstrukce se dočkala i restaurace. Postaveny byly nové šatny a zázemí pro hokejisty HC Rakovník i veřejnost.

Současnost:
Od roku 2000 pokračuje neustálé vylepšování celého areálu v roce v letech 2003-4 byl komplexně rekonstruován systém chlazení, v roce 2005 byl postaven nový objekt šaten a celkového regeneračního zázemí (masérna, posilovna, klubovna…) určeného zejména pro domácí HC Rakovník, ale přístupný i veřejnosti. V roce 2006 byl komplexně zateplen střešní plášť zimního stadionu). V letošním roce bude investováno do rekonstrukce sauny, která je součástí areálu a je připraven projekt celkového odvlhčení haly ZS. Naprostá většina výše uvedených investic byla realizována z dotací Ministerstva školství, tělovýchovy a mládeže ČR, Města Rakovník a za vydatné podpory ČSTV. Kromě vlastní činnosti TJ HC Rakovník je hala zimního stadionu s veškerým popisovaným příslušenstvím k dispozici široké veřejnosti. Mimo sezonu je hala k dispozici k pronájmu pro nejrůznější hudební, sportovní, zábavné aj. produkce. Již tradičně se v hale ZS pořádá regionální AUTOSALON. V roce 2007 navíc HC Rakovník rozšiřuje paletu svých služeb o nabídku v oblasti cykloturistiky. Vzhledem k tomu, že celý areál je vhodně umístěn v bezprostřední blízkosti autobusového a vlakového nádraží a současně i v blízkosti výchozího bodu hlavních cyklotras Rakovnicka č. 303 Rakovník - Křivoklát - (Karlštejn), č. 351 Rakovník - Jesenice - Rabštejn, č. 201 Rakovník - Lány - Žilina, č. 0102 a 0103 Rakovník - Nové Strašecí, nabízí komplexní ubytovací, restaurační ale i regenerační služby (sauna, masážní boxy, posilovna…) bude nabídka dále rozšířena o informační cykloturistické centrum a půjčovnu kol. Samozřejmostí poskytovaných služeb je i chráněné parkování os. automobilů hostů penzionu i úschovna kol. Pension zimní stadion nabízí své komplexní služby nejen turistům, ale i sezónním "přespolním" zaměstnancům firem pracujících v regionu, stejně tak jako manažerům na pracovních cestách. Ceny ubytování začínají již na 150 Kč / noc / lůžko. Ceník ubytování je naprosto flexibilní, zvýhodňující dlouhodobé ubytování a je rozčleněn do několika úrovní dle jednotlivých kategorií ubytování. Svůj standard ubytování u nás nalezne skutečně každý a to s ohledem na spektrum poskytovaných služeb za bezkonkurenční ceny.

Budoucnost:
Již v současné době vedení TJ HC Rakovník připravuje další projekty zaměřené jak na investiční výstavbu (centrální recepce, rozšíření ubytovací kapacity…), tak v oblasti neustálého rozšiřování a zkvalitňování služeb veřejnosti.
 

  • Spektrum poskytovaných služeb
  • Pronájem ledové plochy, veřejné bruslení (sezóna říjen - březen)
  • Pronájem plochy pro hudební, zábavné aj. produkce, sportovní akce, výstavy, trhy apod. (mimo sezónu tj. duben - září)
  • Ubytovací služby (různé úrovně ubytování, bohaté sportovně - relaxační vyžití, 24 hod. služba recepce, přístup na internet)
  • Restaurační služby
  • Možnost chráněného parkování pro hosty pensionu
  • Sportovní a relaxační vyžití (tenisový kurt, sauna, posilovna, masážní box, mimo sezónu možnost využití haly pro míčové hry…)
  • Komplexní služby cykloturistům (půjčovna a úschovna kol, info-centrum)


KONTAKT:

Zimní stadion Rakovník

Tel.: 313 517 234

E-mail: zimnistadion@quick.cz
http:  www.hc-rakovnik.cz