Letecko-modelářský klub Rakovník - Rakovnicko.cz

Rakovnicko.cz - regionální portál | Informace, Zprávy, Akce, Katalog firem, Inzeráty, Fotogalerie

Dnes je 30. březen 2023 | Svátek má Arnošt

⌚ Změna času

| V neděli 26. března 2023 začíná letní čas. Hodinová ručička ve 2:00 přeskočí na 3:00.

Zpravodajství

Zpravodajský servis

iSEZNAM Rakovnicka

Pamětihodnosti

Paměť regionu

Odkazy

Archiv zpráv

Nejčtenější články
Další články z rubriky

Letecko-modelářský klub Rakovník

Sportovní kluby, svazy

Stránky letecko-modelářského klubu Rakovník

Datum 13. 08. 2009 Autor Rakovnicko

Letecko-modelářský klub Rakovník
Historie klubu
Leteckomodelářský klub v Rakovníku byl založen několika modelářskými nadšenci v březnu roku 1950. Zakládajícími členy byli Jan Polák, Zdeněk Habart, Jiří Bretschneider, Jaroslav Mukařovský, Václav a Vladimír Volrábovi. Počet členů LMK Rakovník dosahoval až do konce osmdesátých let čísla 60, v současnosti sdružuje necelé čtyři desítky aktivních členů ( a dalších 20 žáků v rámci kroužků ) věnujících se téměř všem modelářským kategoriím. Nově se k "létajícím" modelářům přidali i stavitelé plastikových a také papírových modelů.
 
Jeho členové obsazují nejrůznější české soutěže RC větroňů, sportovních polomaket nebo elektro kategorie Slow – Fly. Nejvíce cen však sbírá parta kitařů, a to jak mezi seniory, tak mezi juniory a žáky. LMK Rakovník sám také pořadatelem soutěží ( ročně 3 mládežnické a 4 seniorské ), modelářských setkání ( cca 4 x ročně ), výstav ( 2 x ročně ) a dalších akcí ( drakiády, policejní dny, dětské dny, čarodejnice atd.) ať už přímo na letišti, nebo i v okolních obcích.
 
Nejvýznamnější akcí pořádanou LMK Rakovník je dvoudenní letecký a modelářský den, nazvaný Model Air Show. Ten je pořádán jednou za dva roky a stal se vysoce hodnocenou akcí s ohlasem i v zahraničí. Zájem o tuto akci každoročně stoupá jak u účinkujících tak i u diváků. Ze členů LMK Rakovník jsou složeny i dvě ojedinělé skupiny, zabývající se modelářským ztvárněním skutečných událostí.
 
Část členů LMK Rakovník tvoří skupinu Model Air Show, věnující se modelářským rekonstrukcím vzdušných bojů z období II. světové války a účasti 310. čs. perutě RAF ve válce. Skupina pro svá vystoupení používají dobově zbarvené makety skutečných letounů a za pomoci různých, zejména pyrotechnických efektů se snaží o co nejvěrnější rekonstrukci události.
 
LMK Rakovník se však spolupořadatelsky podílel i na dalších, nemodelářských akcích. Jednalo se např. o koncerty pro gen. Peřinu, Fajtla a Šišku, pořádané hudební skupinou Taxmeni nebo účast při natáčení filmových a televizních pořadů. Např. film Piloti, Stůj nebo se netrefím, naposledy to byl film Tmavomodrý svět ( německé stíhače Me 109 ).
 
Své zázemí si LMK V letošním roce získal LMK Rakovník podnájemní smlouvu na severní část plochy rakovnického letiště, kde už dlouhá léta působil a kde již v minulosti nechal vybudovat pro účely modelřských akcí asfaltovou vzletovou a přistávací plochu o rozměrech 90 x 17 metrů. Zde nově buduje své další zázemí - travnatáou VPD, prostorná klubovna a další. O tuto část letiště o výměře téměř 50000 m2 se také modeláři již tradičně starají.
 
K tradičním aktivitám klubu, jakými jsou soutěže termických větroňů, sportovních motorových polomaketa drakiády přibil i letní modelářský tábor pro děti a ukázkové akce pro školy a školky. Také se podařilo realizovat několik akcí pro různé podniky a čeho si modeláři v Rakovníku považují nejvíce, znovu našli společnou řeč s Aeroklubem Rakovník.


Adresa klubu: LMK Rakovník, Fojtíkova 2395, 269 01 Rakovník

Předseda:   Jiří Habart
Telefon: 602 297 274

E-mail: lmk.rakovnik@seznam.cz 
Oficiální web: http://www.lmk-rakovnik.cz/

Fotogalerie k článku Letecko-modelářský klub Rakovník

Letecko-modelářský klub Rakovník Letecko-modelářský klub Rakovník Letecko-modelářský klub Rakovník Letecko-modelářský klub Rakovník