Rakovnicko.cz - regionální portál | Informace, Zprávy, Akce, Katalog firem, Inzeráty, Fotogalerie

Dnes je 23. červenec 2018 | Svátek má Libor

AKCE

| ČISTECKÁ POUŤ 2018 | PÁ-NE 27. - 29. 7. 2018 - Hudba, tanec, jarmark, divadlo pro děti, fotbal a další, více v článku..

Zpravodajství

Zpravodajský servis

iSEZNAM Rakovnicka

Pamětihodnosti

Paměť regionu

Odkazy

Archiv zpráv

Nejčtenější články
Další články z rubriky

Za rakovnické radní zaplatí parkovné zdravotně postižení spoluobčané..?

Společnost

Rakovník | Nový parkovací systém, který za několikamiliónovou částku nechali zřídit rakovničtí radní v letošním roce, přinese pro návštěvníky Husova náměstí v Rakovníku mnoho podstatných změn a novinek.

Datum 23. 06. 2018 Autor Rakovnicko

Od letošního srpna bude podle zprávy od tiskového mluvčího rakovnické radnice Jiřího Cafourka spuštěn nový modernizovaný parkovací systém na Husově náměstí v Rakovníku, který slibuje několik novinek, mezi které patří scanner registračních značek, který výrazně urychlí vjezd i výjezd ze systému. V rámci automatizace vybírání parkovného má být zrušena výběrčí budka, namísto které budou k výjezdu sloužit dvě závory pro rychlejší odbavení řidičů. Závory se posunou o několik metrů směrem k Pražské bráně a ke stávajícímu přechodu pro chodce, za odbočkou do ulice V Hradbách. V ulici Trojanova se žádné změny nechystají, tzn., že ulice zůstává nadále v režimu pěší zóny s dopravním omezením a povolením k vjezdu jen pro rezidenty a abonenty a v určitou dobu pro zásobování. Na Husově náměstí přibudou 4 platební automaty a na Žižkově náměstí jeden, které budou propojené samostatnou optickou linkou pro bezpečnější a rychlejší přenos dat. Parkovací lístek bude moci návštěvník uhradit kromě hotovosti také bezhotovostní platební kartou. Ztráta parkovacího lístku vyjde návštěvníka na 600,- Kč. 
 
Po zkušebním provozu, při kterém bude zřízeno dočasné kontaktní místo v budově bývalé cestovní agentury (vchod do kanceláře ze Žižkova náměstí) s možností také uhradit parkovné, bude systém dále provozován jako bezkontaktní. Do kanceláře se bude možné dovolat přes vyznačené tlačítko na platebním automatu v případě problému s uhrazením parkovného.
 
Nové závory budou funkční po celý den s tím, že placená doba zůstává zachována od 8:00 do 18:00 hodin. Běžný návštěvník tak po vjezdu po 8. hodině ranní a před 18. hodinou, tedy v placené době, bude muset navštívit platební automat a uhradit parkovací poplatek, jinak se přes závory nedostane. Kompletní provozní dobu najdete níže v dokumentu.
 
Rezidenti a abonenti, kteří mají u své nemovitosti prostor pro parkování obdrží čipovou kartu, kterou umístí na boční okno svého vozidla. Nadále nesmějí parkovat ve vymezené oblasti. Ti, kteří nemají možnost zaparkovat na své nemovitosti, pozemku či stavbě, musí žádat o čipovou kartu nebo známku s označením P a po zaplacení ceny uvedené v ceníku mohou parkovat ve vymezené oblasti. Další omezení a výjimky pro rezidenty a abonenty jsou uvedené v odkaze na dokument níže.
 
Pro držitele průkazů ZTP a TP, kteří měli doposud na rakovnickém náměstí možnost parkování bez poplatku platí nově stejná pravidla jako pro běžné uživatele podle schváleného ceníku, budou tedy platit parkovné.
 
Bez poplatku budou moci ve vymezených oblastech stát vozidla pracovníků rakovnické radnice a městu přidružených organizací, dále policie, celníků, hasičů, zdravotníků a poskytovatelů sociálních služeb a držitelům průkazu ZTP/P, kteří mají trvalý pobyt na území města Rakovník. Úplný přehled najdete v dokumentu níže.
 
Provozní dobu, ceník služeb a návod na používání závorového systému vč. kompletních informací najdete v tomto dokumentu
 
Oficiální návod, ceníky placeného stání a parkovacích známek, pravidla pro vydávání čipových karet spolu s aktualizacemi systému si můžete prohlédnout a prostudovat zde na tomto odkaze (webové stránky Města Rakovník).
 
Máte k systému poznámky? Vyjádřit se a diskutovat o tomto tématu můžete v Komentářích pod tímto článkem nebo v související anketě na našich stránkách Rakovnicko.cz, které jsme k tématu zavedení nového parkovacího sysému na Husově náměstí v Rakovníku připravili. 


M. Elznic, Rakovnicko


 

Diskuze k článku Za rakovnické radní zaplatí parkovné zdravotně postižení spoluobčané..?

Přidat komentář

Vaše jméno: Váš email:

Text komentáře:

Kolik je na jedné ruce prstů? Kontrolná otázka

Vašek E-mail proti [a] korupci.cz Komentář vložen 11. 07. 2018, 08:46

Dělají kraviny, kupují koně za miliony, všude beton, prodávají majetek, ty už znovu volit nebudem..