Zloděj se pohybuje po zahrádkářských koloniích - Rakovnicko.cz

Rakovnicko.cz - regionální portál | Informace, Zprávy, Akce, Katalog firem, Inzeráty, Fotogalerie

Dnes je 29. leden 2023 | Svátek má Zdislava

Očkování Covid19

| Rakovník - ZMĚNA MÍSTA OČKOVÁNÍ - očkovací místo se nachází v suterénu staré interny v areálu rakovnické nemocnice.

Zpravodajství

Zpravodajský servis

iSEZNAM Rakovnicka

Pamětihodnosti

Paměť regionu

Odkazy

Archiv zpráv

Nejčtenější články
Další články z rubriky

Zloděj se pohybuje po zahrádkářských koloniích

Krimi

Rakovnicko / V Rakovníku se množí drobné krádeže kovového materiálu a nářadí z pozemků zahrádkářů. Zahrádkáři zadrželi zloděje a předali policii.

Datum 06. 03. 2013 Autor Rakovnicko

Zloděj se pohybuje po zahrádkářských koloniích
pozn. red: V zahrádkářské kolonii pod nákupním centrem Tesco, ale i v jiných zahrádkářských lokalitách (např. za vodojemem u koupaliště) se podle informací místních zahrádkářů ztrácí drobné předměty, především kovové tyčky a různé železné předměty a nástroje. Dokonce v některých případech došlo podle informací od zahrádkářů k odcizení elektrické pily nebo k rozbití okna u chatky. Zloděj obvykle překoná oplocení, vstoupí na pozemek a nedá se vyloučit, že ke krádežím používá přistavené vozidlo nebo káru, případně kolečko. Vše se obvykle odehrává v noci. Tomu nasvědčují i stopy ve sněhu, které se podařilo vyfotit jednomu všímavému zahrádkáři na svém pozemku v minulém týdnu. Zahrádkáři - překontrolujte si, zda Vám nechybí nějaké věci či předměty nebo nemáte poškozený majetek. V případě, že jste se s touto situací také setkali a dosud jste nikoho nekontaktovali, neváhejte a oznamte krádež či poškození na místní policejní služebnu.


TZ - Policie ČR - služebna Rakovník 6.3.2013

Zadržení pachatele na místě
 
Dne 5. března 2013, po jedné hodině v noci, byla přivolána hlídka Policie ČR k zahrádkářské kolonii u ulice Zahradní, v Rakovníku. Zde šedesátiletý majitel zahrady společně se svým sedmadvacetiletým synem, zadrželi na svém pozemku muže, který k nim určitě v tak pozdní hodinu nepřišel na zdvořilostní návštěvu. Ihned zavolali hlídku z místní služebny. Policisté na místě následně muže zadrželi a eskortovali na policejní stanici. Muž se policistům přiznal, že na pozemek vstoupil s úmyslem zcizovat zde majetek. U sebe měl věci, které mu k tomu měli napomoci. Policisté kontrolou v evidencích zjistili, že podezřelý je pětatřicetiletý cizinec, žijící na Rakovnicku.
 
Při zdržení osoby nebyl nikdo zraněn. Muž byl ve spolupráci se strážníky MP Rakovník převezen k lékařskému vyšetření, zda je schopen umístění do policejní cely. Na základě tohoto vyšetření byl do policejní cely na místní služebně umístěn. Byly zahájeny úkony zkráceného přípravného řízení a to pro přečin krádeže ve stádiu pokusu. Podezřelý byl ještě téhož dne, v odpoledních hodinách z policejní cely propuštěn na svobodu, kde bude nyní nadále vyšetřován. Muži za jeho skutek hrozí trest odnětí svobody až na dva roky, zákaz činnosti nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.


Zdroj: nprap. Jana Žáčková, tisková mluvčí rakovnické policie


 

Fotogalerie k článku Zloděj se pohybuje po zahrádkářských koloniích

Zloděj se pohybuje po zahrádkářských koloniích Zloděj se pohybuje po zahrádkářských koloniích Zloděj se pohybuje po zahrádkářských koloniích

Diskuze k článku Zloděj se pohybuje po zahrádkářských koloniích

Přidat komentář

Vaše jméno: Váš email:

Text komentáře:

Kolik je na jedné ruce prstů? Kontrolná otázka

Žádné komentáře Zatím nebyly vloženy žádné komentáře.