Rakovnicko.cz - regionální portál | Informace, Zprávy, Akce, Katalog firem, Inzeráty, Fotogalerie

Dnes je 20. září 2018 | Svátek má Oleg

Dopravní omezení

| Trvá úplná uzavírka silnice č. II/229 z důvodu opravy mostu ve Všesulově. Termín uzavírky je od 23. 7. 2018 do 17. 12. 2018.

Zpravodajství

Zpravodajský servis

iSEZNAM Rakovnicka

Pamětihodnosti

Paměť regionu

Odkazy

Archiv zpráv

Nejčtenější články
Další články z rubriky

Křest knihy a vernisáž výstavy Listopad 1989

Listopad 1989

Rakovník / V pondělí 16. listopadu proběhl za velké účasti médií a veřejnosti křest knihy Slávy Pilíka Sametový příběh rakovnické revoluce a byla slavnostně zahájena výstava Listopad 1989.

Datum 16. 11. 2009 Autor Rakovnicko

Křest knihy a vernisáž výstavy Listopad 1989
Netradiční zahájení provázelo vernisáž výstavy a křest knihy o událostech před 20 lety. Dav návštěvníků prohnaný kordónem sestávajícím ze studentů se svíčkami a veřejné bezpečnosti, rozhánějící davy, zabavující fotoaparáty a mlátící obušky, zamířil do mansardy Muzea T.G.M. v Rakovníku.

Na místě konání výstavy je možno spatřit historické materiály z doby "Sametové revoluce" a komunistické vlády z Rakovnicka. Výstava je doplněna celou řadou černobílých fotografií, vystaveny jsou kulisy policajtů v dobových uniformách, písemné materiály Občanského fóra, podpisové a petiční listiny, zprávy, ale také dobové plakáty. Na místě nechybí ani dobový výčep s pivem za korunu devadesát. Připraveno bylo také dobové pohoštění - chléb a nakrájené klobásy a další pochutiny.
 
Celou výstavu provázel ředitel muzea František Povolný, který v úvodním slově představil souvislosti a vystavené exponáty, poté předal slovo Slávovi Pilíkovi, autorovi knihy o sametové revoluci v Rakovníku pod názvem "Sametový příběh rakovnické revoluce".
 
Po křtu knihy Slávou Pilíkem - jak jinak než-li rakovnickým pivem - doprovodil celou akci Milan Zimmermann svojí kytarou, foukací harmonikou a zpěvem. Lidé si prohlíželi exponáty, debatovalo se, povídalo, protože na místě se sešlo mnoho tehdejších známých, kamarádů i příznivců z rakovnického Občanského fóra, kteří revoluční dobu prožívali na vlastní kůži.
 
Výstava pokračuje a potrvá až do 3. prosince 2009 a bude nadále doprovázena živou hudbou a připravovanými překvapeními.  Na místě je také možné si zakoupit za pouhých 140,- Kč knihu o sametové revoluci. Všechny návštěvníky srdečně zveme k návštěvě této netradiční výstavy.
 
 
 
VIDEO:
Zahájení vernisáže výstavy Listopad 1989 - Lidé procházející kordónem policistů a studentů
 
VIDEO:
Autor knihy Sláva Pilík křtí knihu zlatavým rakovnickým mokem

 
 
VIDEO:
Výstava probíhá v mansardě Muzea T.G.M. v Rakovníku

 
 
VIDEO:
Milan Zimmermann doprovázející písničkami výstavu Listopad 1989 

 
 
Zdroj: Rakovnicko.cz 

Fotogalerie k článku Křest knihy a vernisáž výstavy Listopad 1989

Křest knihy a vernisáž výstavy Listopad 1989 Křest knihy a vernisáž výstavy Listopad 1989 Křest knihy a vernisáž výstavy Listopad 1989 Křest knihy a vernisáž výstavy Listopad 1989 Křest knihy a vernisáž výstavy Listopad 1989

Diskuze k článku Křest knihy a vernisáž výstavy Listopad 1989

Přidat komentář

Vaše jméno: Váš email:

Text komentáře:

Kolik je na jedné ruce prstů? Kontrolná otázka

Ivo E-mail ivo.bruzek [a] seznam.cz Komentář vložen 17. 11. 2009, 12:28

Aktuální fotky, aktuální video, nemáš tam víc toho Zimmermanna ?