Co psal před dvaceti lety Rozvoj? - Rakovnicko.cz

Rakovnicko.cz - regionální portál | Informace, Zprávy, Akce, Katalog firem, Inzeráty, Fotogalerie

Dnes je 20. květen 2024 | Svátek má Zbyšek

Zpravodajský servis

Zpravodajství

iSEZNAM Rakovnicka

Pamětihodnosti

Paměť regionu

Odkazy

Archiv zpráv

Nejčtenější články
Další články z rubriky

Co psal před dvaceti lety Rozvoj?

Listopad 1989

Rakovník / Zajímavý pohled do minulosti přináší Rakovnický deník. Z archivu předrevolučního Rozvoje - rakovnického týdeníku vybírá zprávy, které byly zveřejněny před 20 lety.

Datum 20. 11. 2009 Autor Rakovnicko

Co psal před dvaceti lety Rozvoj?
Rozvoj - předrevoluční týdeník, vydávaný v Rakovníku, přinesl 17. listopadu 1989 následující zprávy:

Práva i povinnosti
Shromáždění předsedů všech základních stranických organizací v okrese zahájil minulý pátek vedoucí tajemník OV KSČ Z. Křováček. V úvodu uvedl, že byl zveřejněn návrh nových stanov KSČ, který projednají stranické organizace a svá stanoviska a náměty zašlou okresnímu výboru KSČ, který je bude průběžně postupovat krajskému a ústřednímu výboru strany. Své připomínky mohou zaslat i jednotlivci a ostatní organizace. Celookresní stanovisko bude předloženo delegátům okresní konference KSČ v únoru 1990.
Klid a jistota práce
Pracující a občané našeho okresu sledují závažné události posledních dnů a nelíbí se jim některé akce, které naruší proces přestavby a atmosféru pro plnění úkolů v pracovních kolektivech. Okresní výbor Českého svazu žen v Rakovníku: Jako členky ČSŽ – matky rozhodně odmítáme provokace, nátlaky, rozjitřené city i postoj některých kulturních pracovníků. Stojíme za zachováním základních hodnot socialismu. Nedovolíme, aby bylo využito mládí k činům, které by ohrozily pozitivní kvality života, o které usilujeme.
Slovo zemědělců
JZD jsou bezprostředně před XI. celostátním sjezdem. Máme také řadu připomínek, které s sebou přinesla přestavba. Budeme je nanášet ve sjezdové diskuzi. Ale se stávkou jako s formou řešení problému zásadně nesouhlasíme. Domnívám se, že jde o krajní řešení, které s sebou nese nenahraditelné škody ve výrobě. Věřím, že mimořádné zasedání ÚV KSČ přispěje k vyřešení dnešní situace politickou cestou včetně urychlení procesu přestavby. Do redakce Rozvoje zaslal 24. listopadu 1989 Ing. J. Netík.
Rychle reagovat na nové podmínky
Předsednictvo okresního výboru Komunistické strany Čech (KSČ) vydalo v pondělí 27. listopadu na svém mimořádném zasedání stanovisko k současné politické situaci v okrese Rakovník a opatření do okresní konference KSČ. Strana a všechny její orgány musí rychle reagovat na nové podmínky práce. Dosavadní systém řízení a informování okresní stranické organizace z vyšších stranických orgánů je pro další období nevyhovující. Autorita strany KSČ v okrese Rakovník utrpěla.
Rodí se sociální demokracie
V pondělí se sešlo v Rakovníku shromáždění občanů, kteří mají zájem o vstup do okresní organizace obnovené politické strany – Československé sociální demokracie. Členové přípravného výboru vydali mimo jiné krátké programové prohlášení, ve kterém se praví: Členové strany sociální demokracie se hlásí bez výhrad k socialismu, ale demokratickému a bez násilí. Jako hlavní formu práce vidí strana dialog, pomocí kterého chce zajistit dobro a sociální jistoty občanům.


Celý článek v původní verzi najdete ZDE


Zdroj: Rakovnický deník

Diskuze k článku Co psal před dvaceti lety Rozvoj?

Přidat komentář

Vaše jméno: Váš email:

Text komentáře:

Kolik je na jedné ruce prstů? Kontrolná otázka

Žádné komentáře Zatím nebyly vloženy žádné komentáře.