Jaké počasí nás čeká o prázdninách? - Rakovnicko.cz

Rakovnicko.cz - regionální portál | Informace, Zprávy, Akce, Katalog firem, Inzeráty, Fotogalerie

Dnes je 22. říjen 2021 | Svátek má Sabina

Aktuální uzavírky

| Částečná uzavírka D6 18. 9. - 24. 10. 2021 - uzavření výjezdu směr Nové Strašecí - nájezd směr Praha.

Zpravodajství

Zpravodajský servis

iSEZNAM Rakovnicka

Pamětihodnosti

Paměť regionu

Odkazy

Archiv zpráv

Nejčtenější články
Další články z rubriky

Jaké počasí nás čeká o prázdninách?

Příroda

Počasí / Přinášíme předpověď počasí na letní měsíce. Dlouhodobé předpovědi říkají, že začátkem prázdnin bude typické letní počasí doprovázené občasnými přeháňkami a bouřkami. Na přelomu července a sprna má být tropické počasí. Koncem srpna budou rána chladná.

Datum 21. 06. 2010 Autor Rakovnicko

Jaké počasí nás čeká o prázdninách?
Jaké bude počasí v měsících červen - červenec - srpen?

Počasí v Evropě se počátkem letního slunovratu, který je právě dnes, začíná pozvolna měnit v nejteplejší část roku. Dny se začnou opět pozvolna zkracovat, prvních dvacet červencových dní bude v noci chladněji, ale přes den budou teploty spíše vyšší. Postupně se bude oteplovat, na přelomu měsíců červenec - srpen se pak v Čechách setkáme s počasím tropickým.
 
Posledních deset dnů měsíce června musíme počítat s větší oblačností, deštěm a přeháňkami. Od 26. června se budou srážky objevovat jen ojediněle. Teploty se budou pohybovat kolem 24 až 28 stupňů.
 
Počátkem prázdnin a prvních dvacet dní budou teploty přes den od 24 do 30 stupňů Celsia. Koncem období bude opět zvýšená oblačnost s přeháňkami. 
 
Ve druhé červencové dekádě bude polojasno místy s přeháňkami nebo bouřkami. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi 23 až 29 stupni.
 
Nejtepleji bude v období od 20. července do 10. srpna, kdy meteorologové očekávají skorojasnou až jasnou oblohu. Pouze ve večerních hodinách se bude tvořit oblačnost s přeháňkami. Teploty budou přes den šplhat až na 33 stupňů. Koncem tohoto období opět přijde období oblačnosti, ale teploty se budou stále držet na 25 stupních Celsia.
Koncem srpna bude počasí poměrně teplé, ale v ranních hodinách mohou teploty výrazně klesnout až na 6 stupňů Celsia.
Srážky budou koncem měsíce srpna ojedinělé.


Zdroj, obr: Český hydrometeorologický ústav, TN Nova