Pozvánka na Den Země 2010 - aktualizováno - Rakovnicko.cz

Rakovnicko.cz - regionální portál | Informace, Zprávy, Akce, Katalog firem, Inzeráty, Fotogalerie

Dnes je 22. říjen 2021 | Svátek má Sabina

Aktuální uzavírky

| Částečná uzavírka D6 18. 9. - 24. 10. 2021 - uzavření výjezdu směr Nové Strašecí - nájezd směr Praha.

Zpravodajství

Zpravodajský servis

iSEZNAM Rakovnicka

Pamětihodnosti

Paměť regionu

Odkazy

Archiv zpráv

Nejčtenější články
Další články z rubriky

Pozvánka na Den Země 2010 - aktualizováno

Příroda

Rakovník / Město Rakovník Vás srdečně zve na připravované akce související s konáním Dne Země, který letos proběhne dne 22. 4. 2010.

Datum 29. 03. 2010 Autor Rakovnicko

Pozvánka na Den Země 2010 - aktualizováno
Seznam všech souvisejících připravovaných akcí na Rakovnicku u příležitosti konání Dne Země 2010 naleznete zde v pozvánce


Den země - 22. duben 2010


Z historie
První oslavy Dne Země proběhly v roce 1970 v USA. V roce 1990 se k americké tradici připojil zbytek světa. Den Země podporuje celá řada významných organizací, osobností, vědců i politiků. Ke Dni Země se připojuje WWF - Světový fond na ochranu přírody, IUCN - Mezinárodní unie na ochranu přírody a přírodních zdrojů. Od roku 1992 je 22. duben jako světový svátek životního prostředí slaven i v České republice.

Význam Dne Země
Význam Dne Země spočívá zejména v tom, že umožňuje i té nejmenší organizaci a jednotlivcům zařadit svůj příspěvek k péči o Zemi do celostátního a celosvětového kontextu. Den Země umožňuje spojit síly k výraznějšímu oslovení veřejnosti i představitelů politické a ekonomické moci ve jménu ochrany přírody a životního prostředí. 
 
 

SEZNAM AKCÍ KONANÝCH U PŘÍLEŽITOSTI KONÁNÍ DNE ZEMĚ NA RAKOVNICKU

 • V pátek 16.4. od 8.45 hodin pořádá MÚ Rakovník, odbor životního prostředí ve spolupráci s krajským Naučným střediskem ekologické výchovy Kladno - Čabárna, o.p.s., v rámci oslav Dětský den Země zaměřený na téma příroda, který se bude konat ve Farní zahradě v Rakovníku. Program je určen pro první stupeň dětí 1. a 2. tříd základních škol.
 • V sobotu 17.4. proběhne akce Čištění Černého a Rakovnického potoka v intravilánu města ve spolupráci s městem Rakovník za aktivní účasti vedení města, Rakovnicka, o.p.s., studentů SZeŠ Rakovník a Gymnázia Zikmunda Wintra. Sraz v 8.00 hodin u lávky u Sportovní ulice u jezu tzv. Asuán. Pytle na odpad a jejich odvoz budou zajištěny. Další info na MěÚ Rakovník.
 • Do Dne Země zajistí odbor správy majetku MÚ Rakovník celoplošnou deratizaci města, úklid lesoparku Jamka a ostatních ploch zeleně ve městě a uskuteční se svoz objemného odpadu.
 • V úterý 20. 4. od 16.00 hodin pořádá Spolek pro okrašlování a ochranu domoviny města Rakovníka prohlídku částečně zrekonstruované zahrady Samson Cafée.
 • V úterý 20. 4. a 27. 4. pořádá DDM Rakovník v Klubu mládeže v Rakovníku od 13.30 hodin soutěž Půdoriskuj ve znalostech o půdě, vodě, zvířatech a stromech.
 • Ve středu dne 21. 4. proběhne akce Čištění Rakovnického potoka směrem od Tyršova koupaliště k Městečku (pořádá Rakovnicko, o.p.s. ve spolupráci s příslušnými starosty obcí.  Sraz v 8.00 hodin u Tyršova koupaliště.  
 • Ve středu 21. 4. od 13.30 hodin pořádá DDM Rakovník akci Den Země v Novém Strašecí - lokalita Kocourek.
 • Ve čtvrtek dne 22. 4. se uskuteční od 9.00 hodin Den otevřených dveří v Botanické zahradě v Rakovníku na téma hájové rostliny. Zároveň proběhne výstava květin a okrasných rostlin - okrasné zahradnictví p. Kout a výstava keramiky p. Fialová. Pořádá Botanická zahrada Rakovník, SZeŠ Rakovník, Město Rakovník, odbor životního prostředí. Při této akci bude oceněna dlouholetá práce významných osobností města v úseku životního prostředí starostou Města Rakovník.
 • Ve čtvrtek 22. 4. pořádá ZO 13/17 ČSOP Rakovník od 9.00 do 12.00 hodin Den Země pro školky v klubovně útvaru mladých ochránců přírody.
 • Ve čtvrtek 22. 4. v 10.00 hodin se uskuteční slavnostní výsadba tří lip malolistých u kapličky Sv. Jana. Pořádá Město Rakovník.
 • Ve čtvrtek 22. 4. v 10.30 hodin proběhne slavnostní vyhlášení registrace významných krajinných prvků Hájku 1, Hájku 2 a Bezděkov, které byly již registrovány MěÚ Rakovník, odborem životního prostředí. Sraz u hřiště Nad Střelnicí. Slavnostní výsadna javoru mléče v Hájku 2. Pořádá Město Rakovník. V zadním traktu radnice bude umístěna ukázka fotografií a projektu na úpravu zeleně parku Hájek I a parku Hájek II zpracovaný ing. Jaroslavou Šaškovou z firmy Arborea Rakovník, s.r.o..
 • Ve čtvrtek dne 22. 4. ve 13.00 hodin se uskuteční ukázka vyčištěného jezu tzv. Asuán na Rakovnickém potoce u Sportovní ulice u SK. Akce je závislá na počasí a přístupu těžké techniky do potoka.
 • Ve čtvrtek 22. 4. ve 14.30 hodin se uskuteční Den otevřených dveří v registrovaném významném krajinném prvku Farní zahrada V Hradbách, včetně ukázky rekonstrukce 2. etapy farní zahrady, např. ukázka nově zrekonstruovaných zídek a schodů (Fond životního prostředí Středočeského kraje a dalších subjektů). Dále zde bude k vidění výstava fotografií z průběhu rekonstrukce celé farní zahrady. Pořádá Město Rakovník. odbor ŽP a Římskokatolická farnost Rakovník.
 • V sobotu 24. 4. pořádá Rakovnicko, o.p.s. akci Čistá Berounka.
 • V sobotu 24. 4. uskuteční Spolek pro okrašlování a ochranu domoviny města Rakovníka návštěvu Čechovy elektrárny pod Šlovicemi s vycházkou kolem řeky Berounky.
 • Ve dnech 24. - 25. 4. realizuje turistický klub ŠaKTouR zaměstnanců MěÚ Rakovník tradiční výlet do oblasti CHKO Křivoklátsko. Ve spolupráci s CHKO Křivoklátsko chystají ke Dni Země a k Mezinárodnímu roku biodiverzity exkurzi do vybraných částí přírodních rezervací s výkladem odborného průvodce.
 • V sobotu a neděli ve dnech 24. - 25. 4. pořádá DDM Rakovník pěší turistiku a cykloturistiku Přírodním parkem Džbán. Cena 260,- Kč.
 • V sobotu 8. 5. pořádá Spolek pro okrašlování a ochranu domoviny města Rakovníka prohlídku zámeckého parku Štiřín.
 
Změna programu vyhražena.
 
 
Zdroj: Jan Polák, tiskový mluvčí MěÚ Rakovník

Diskuze k článku Pozvánka na Den Země 2010 - aktualizováno

Přidat komentář

Vaše jméno: Váš email:

Text komentáře:

Kolik je na jedné ruce prstů? Kontrolná otázka

Žádné komentáře Zatím nebyly vloženy žádné komentáře.