Prezident Václav Klaus se staví proti vzniku národního parku - Rakovnicko.cz

Rakovnicko.cz - regionální portál | Informace, Zprávy, Akce, Katalog firem, Inzeráty, Fotogalerie

Dnes je 22. říjen 2021 | Svátek má Sabina

Aktuální uzavírky

| Částečná uzavírka D6 18. 9. - 24. 10. 2021 - uzavření výjezdu směr Nové Strašecí - nájezd směr Praha.

Zpravodajství

Zpravodajský servis

iSEZNAM Rakovnicka

Pamětihodnosti

Paměť regionu

Odkazy

Archiv zpráv

Nejčtenější články
Další články z rubriky

Prezident Václav Klaus se staví proti vzniku národního parku

Příroda

Křivoklátsko – Proti NP Křivoklátsko se postavil prezident České republiky Václav Klaus.

Datum 12. 04. 2010 Autor Rakovnicko

Prezident Václav Klaus se staví proti vzniku národního parku
Václav Klaus, prezident České republiky, se obává, že květnové vyhlášení lesnického parku bude jen jakýmsi mezikrokem k vytvoření národního parku, o jehož vznik usiluje ministerstvo životního prostředí. Křivoklátsko patří k ojedinělým územím v Česku i v Evropě. Listnaté a smíšené lesy a údolí Berounky s mnoha přítoky by měly být základem pátého národního parku v Česku.
 
Prezident Klaus vnímá vyhlášení národního parku jako nemalý zásah do každodenních životů občanů žijících v tomto krásném koutu naší země. „Podobné snahy vnímám jako boj minoritních zájmových skupin, kteří si zcela nepochopitelně a trestuhodně přivlastňují právo rozhodovat o částech naší země, které chtějí před většinou z nás ostatních chránit. S tím se nemohu smířit,“ vyjádřil se Václav Klaus v dopise, jenž zveřejnil na svých webových stránkách. Čímž také reagoval na pozvání předsedy základní pobočky České lesnické společnosti Křivoklát Miroslava Pechy, který pozval hlavu státu na vyhlášení Lesnického parku Křivoklátsko.
„Nejsem přesvědčen, že se zastánci vyhlášení národního parku s tímto stavem dlouhodobě spokojí. Hrozí riziko, že se lesnický park stane pouze mezikrokem k vyhlášení již zmíněného národního parku,“ uvedl Klaus, který zároveň napsal, že vzhledem k pracovním povinnostem se nemůže na vyhlášení dostavit. Podle prezidenta není člověk něčím, před čím by se měla příroda chránit, ale je naopak její součástí. „Jsem přesvědčen, že o jakémkoliv území by si měli rozhodovat především sami občané, kteří v něm žijí a nikoliv od místa odtržení úředníci často s extrémními názory v oblasti ekologie,“ míní Václav Klaus.
Exministr životního prostředí Jan Dusík na setkání v Křivoklátě řekl: „Vznik národního parku by byl formálním potvrzením jeho přírodních hodnot a především významným krokem k vytvoření podmínek pro jeho účinnou ochranu.“
 
Foto: Archiv Rakovnicko.cz

Diskuze k článku Prezident Václav Klaus se staví proti vzniku národního parku

Přidat komentář

Vaše jméno: Váš email:

Text komentáře:

Kolik je na jedné ruce prstů? Kontrolná otázka

Žádné komentáře Zatím nebyly vloženy žádné komentáře.