Patnácté Křivořezání 2010 na hradě Křivoklát - Rakovnicko.cz

Rakovnicko.cz - regionální portál | Informace, Zprávy, Akce, Katalog firem, Inzeráty, Fotogalerie

Dnes je 23. červen 2024 | Svátek má Zdeňka

Zpravodajský servis

Zpravodajství

iSEZNAM Rakovnicka

Pamětihodnosti

Paměť regionu

Odkazy

Archiv zpráv

Nejčtenější články
Další články z rubriky

Patnácté Křivořezání 2010 na hradě Křivoklát

Kultura

Na letoš již patnáctý ročník setkání řezbářů z celé republiky i hostů ze zahraničí zve návštěvníky správa hradu Křivoklát. Patnácté setkání řezbářů probíhá sedm dní společně s celou řadou doprovodných akcí.

Datum 02. 08. 2010 Autor Rakovnicko

Patnácté Křivořezání 2010 na hradě Křivoklát
     Aktuální pozvánka tohoto týdne se tentokrát týká jubilejního setkání umělců - řezbářů na hradě Křivoklát. Od pondělí 2. srpna do soboty 7. srpna 2010 zvou pořadatelé Národní památkový ústav - správa státního hradu Křivoklát na letošní kulaté jubilejní patnácté Křivořezání. Tématem patnáctého ročníku jsou podle pořadatelů mýty, postavy a prostředí ze "Starých pověstí českých". V průběhu setkání mohou návštěvníci shlédnout workshop s názvem "Lidstvo s dřevem strostlé" aneb jak se prolíná dřevo naším věkem, kde mohou návštěvníci hradu spatřit tesaře, řezbáře, bednáře, uhlíře a mnoho dalších zajímavých řemesel spojených se dřevem.

Křivořezání se celkem účastní více než 30 řezbářů, se kterými se můžete při jejich práci pod širým nebem na nádvoří hradu Křivoklát setkat. Za návštěvu jistě stojí obnovená výstava křivořezeb za uplynulých 14 ročníků, kterou na místě můžete shlédnout. V pondělí 2. srpna v dopoledních hodinách proběhlo slavnostní zahájení Křivořezání 2010 spojené s vernisáží obnovené výstavy děl uplynulých ročníků ve Václavském purkrabství, v doprovodném programu vystoupila jazzová skupina King Swing.
 
Křivořezání 2010 na hradě Křivoklát můžete navštívit po celý den od pondělí do soboty.
Koncem týdne můžete na stejném místě navštívit koncert známé brněnské folkové skupiny Kamelot.
Celý programový víkend na hradě Křivoklát bude zakončen slavnostním ohňostrojem.

Další informace - ucelený program - přehled o konaných akcích na hradě Křivoklát najdete na oficiálních webových stránkách www.krivoklat.cz
 
 
Zdroj: Hrad Křivoklát
Foto: Archiv Rakovnicko.cz

 
 

Fotogalerie k článku Patnácté Křivořezání 2010 na hradě Křivoklát

Patnácté Křivořezání 2010 na hradě Křivoklát Patnácté Křivořezání 2010 na hradě Křivoklát Patnácté Křivořezání 2010 na hradě Křivoklát Patnácté Křivořezání 2010 na hradě Křivoklát Patnácté Křivořezání 2010 na hradě Křivoklát

Diskuze k článku Patnácté Křivořezání 2010 na hradě Křivoklát

Přidat komentář

Vaše jméno: Váš email:

Text komentáře:

Kolik je na jedné ruce prstů? Kontrolná otázka

Žádné komentáře Zatím nebyly vloženy žádné komentáře.