Zubní pohotovost již brzy opět v Rakovníku - Rakovnicko.cz

Rakovnicko.cz - regionální portál | Informace, Zprávy, Akce, Katalog firem, Inzeráty, Fotogalerie

Dnes je 22. únor 2024 | Svátek má Petr

* pf 2024 *

| Přejeme vám hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce !

Zpravodajský servis

Zpravodajství

iSEZNAM Rakovnicka

Pamětihodnosti

Paměť regionu

Odkazy

Archiv zpráv

Nejčtenější články
Další články z rubriky

Zubní pohotovost již brzy opět v Rakovníku

Zubní pohotovost

Rakovník / S bolavými zuby se již nebude muset jezdit do Prahy. Prozatím bude zubní pohotovost v Rakovníku fungovat jen o sobotách.

Datum 19. 11. 2010 Autor Rakovnicko

Zubní pohotovost již brzy opět v Rakovníku

Na zubní pohotovost do Rakovníka

V Rakovníku se blýská na lepší časy. Obnovení zubní pohotovosti v bývalém okresním městě je za dveřmi. Zbývá několik formalit a může se začít ordinovat, a to v prostorách rakovnické Masarykovy nemocnice. Senátor Marcel Chládek k tomu řekl, že se muselo vyřešit například i pojištění zubařů, zejména kvůli opilcům, a dále také jejich vybavení. Samozřejmostí je i rentgen. „Překvapilo mne, že se vše podařilo dotáhnout do konce, a to i ve všech maličkostech,“ řekl Chládek. Podle rakovnického opozičního zastupitele a senátora zbývá ještě dořešit několik formalit, mezi nimi je třeba vyjádření hygienické kontroly.
 
„Jelikož je zakoupený i rentgen, musíme sehnat člověka pro odborný dohled nad ním, ale také se musí počkat na schválení registrace,“ upřesnil Chládek. Až teprve poté se může začít ordinovat. Vedoucím lékařem bude rakovnický stomatolog a zastupitel Jiří Ludačka, subdohled nad nástroji bude mít zdravotní sestra z jeho ordinace.
 
Zubní pohotovost však bude zprvu otevřena pouze v sobotu, přesně tak, jak to navrhovali lékaři. „Uvidíme, jaký bude o službu zájem. Teprve poté by došlo k rozšíření i na neděli,“ vysvětlil Chládek.
 
Hlasování
Organizátoři nechali občany Rakovníka hlasovat o otevírací době pohotovosti. Z výsledků je jasné, že občané nejvíce stojí o varinatu, kdy by byla pohotovost otevřena nejen v sobotu, ale i v neděli. „Budeme respektovat tento výsledek a budeme se snažit vše směřovat k víkendové službě. To znamená v sobotu a v neděli by byla otevřena čtyři hodiny,“ prozradil senátor.
 
To však lékaři nechtějí.
Jednou z dalších možných alternativ je možnost stálého lékaře. „Ten by držel jen tyto pohotovostní služby a mohl by být i mimo okres Rakovník,“ upřesnil senátor. Marcel Chládek dále uvažuje o dalším zlepšení. „Mojí jakousi vizí je, že by v prostorách okolo zubní pohotovosti mohl vzniknout pohotovostní komplex včetně klasické pohotovosti, a to i té lékárenské. Ale je to vše ve fázi pouhé vize,“ dodal závěrem Chládek.


Zdroj: Rakovnický deník 

Diskuze k článku Zubní pohotovost již brzy opět v Rakovníku

Přidat komentář

Vaše jméno: Váš email:

Text komentáře:

Kolik je na jedné ruce prstů? Kontrolná otázka

Žádné komentáře Zatím nebyly vloženy žádné komentáře.