Novoroční ohňostroj v Rakovníku byl úspěšný - Rakovnicko.cz

Rakovnicko.cz - regionální portál | Informace, Zprávy, Akce, Katalog firem, Inzeráty, Fotogalerie

Dnes je 3. červen 2023 | Svátek má Tamara

Změna vjezdů/výjezdů z náměstí v Rakovníku

| Při rekonstrukci ulice Palackého dojde od 11.4.2023 ke změnám - více v článku

Zpravodajství

Zpravodajský servis

iSEZNAM Rakovnicka

Pamětihodnosti

Paměť regionu

Odkazy

Archiv zpráv

Nejčtenější články
Další články z rubriky

Novoroční ohňostroj v Rakovníku byl úspěšný

Kultura

Rakovník / Rakovničané oslavili rok 2010 desetiminutovým novoročním ohňostrojem s ozvučením za 60 tisíc korun. Přišlo několik tisíc návštěvníků.

Datum 01. 01. 2010 Autor Rakovnicko

Novoroční ohňostroj v Rakovníku byl úspěšný
V pátek na Nový rok 1. ledna 2009 se od 19 hodin konal novoroční ohňostroj, který pořádala rakovnická firma Svoboda ve spolupráci s Kulturním centrem v Rakovníku. Ohňostroj byl naplánován na 19. hodinu večerní do prostor nad autobusovým nádražím, stejně jako v loňském roce.

Novoroční ohňostroj v Rakovníku navštívilo až několik tisíc lidí. Autobusové nádraží, stejně jako silnice k vlakovému nádraží byla plná lidí a aut. Na místě bylo několik hlídek policie a o bezpečnost se starala vozidla HZS. Na místo se prakticky nedalo dojet autem. Kolony vozidel byly od Dopravního úřadu - odbočky na autobusové nádraží až k přehraženému vymezenému prostoru u samotného ohňostroje. Zaplněna byla prakticky všechna přilehlá parkoviště a prostory u nádraží, ale také parkoviště u obchodního centra Billa a také parkoviště u autobusového nádraží a u plaveckého bazénu.
 
Ohňostroj započal ve chvíli, kdy byly vypnuty pouliční světla, což lidé přivítali velkými ovacemi. Trval přibližně 10 minut a byl ozvučen. Na obloze se střídaly fontány s rotujícími světlicemi, světlice byly barevné a plynule navazovaly na hudební doprovod. Hudební doprovod pocházel z velkofilmu Eragon a poté zazněla hudba z filmu Piráti z Karibiku. Ohňostroj byl s ohledem na počasí velmi podařený a diváci, ale také především děti, odměnili celou show velkým závěrečným potleskem. Poté se návštěvníci akce v klidu rozešli do svých domovů nebo dále slavit. V centru Rakovníka tak byl v tuto dobu nebývalý provoz, jako kdyby se jednalo o běžný pracovní den. V částech města se ještě ozývaly dozvuky petard a menších ohňostrojů, které lidem zbyly ze silvestrovských oslav. Celá akce se obešla bez zranění a tak se můžeme těšit na nějakou podobnou akci, konanou pro veřejnost v Rakovníku.
 
VIDEO - Ohňostroj v Rakovníku 1.1.2010
Přinášíme video-ukázku ze závěrečné části novoročního ohňostroje v Rakovníku:
Zdroj, foto, video: M. Elznic, V. Elznicová, Rakovnicko.cz

Fotogalerie k článku Novoroční ohňostroj v Rakovníku byl úspěšný

Novoroční ohňostroj v Rakovníku byl úspěšný

Diskuze k článku Novoroční ohňostroj v Rakovníku byl úspěšný

Přidat komentář

Vaše jméno: Váš email:

Text komentáře:

Kolik je na jedné ruce prstů? Kontrolná otázka

elza E-mail info [a] rakovnicko.cz Komentář vložen 02. 01. 2010, 18:40

jojo, to jsou moc pěkný fotky :-)