Rakovnický pivovar Bakalář má od července nového majitele - Rakovnicko.cz

Rakovnicko.cz - regionální portál | Informace, Zprávy, Akce, Katalog firem, Inzeráty, Fotogalerie

Dnes je 22. duben 2024 | Svátek má Evžénie


Rakovnický pivovar Bakalář má od července nového majitele

Zprávy pro podnikatele

Rakovník / Pivovar Bakalář má od července nového majitele. Změnilo se také jeho vedení. Generálního ředitele bude vykonávat Ing. Pavel Gregorič, bývalý ředitel krušovického pivovaru. Do šesti měsíců chtějí vyrábět nad 50 tisíc hektolitrů piva.

Datum 17. 08. 2010 Autor Rakovnicko

Rakovnický pivovar Bakalář má od července nového majitele
Již na přelomu měsíců červen - červenec se v Rakovníku objevily zprávy, že z pivovaru odcházejí obchodní manažeři a pivovar je ve finanční tísni. Současně se dozvídáme z tisku, že bývalý majitel, který do rozvoje podnikání rakovnického pivovaru přináší desítky milionů korun, prodává pivovar novému majiteli, společnosti zabývající se prodejem a exportem piva. Od této transakce si vedení a pracovníci pivovaru Bakalář slibují větší šance na evropských trzích, spojené s exportem piva do zahraničí. Platební situaci a rozvoj značky Bakalář přicházejí posílit bývalí lidé z pivovaru Krušovice. Konkrétně se jedná o vedení, kde po zhruba šesti letech opouští pozici ředitelky Ing. Ajgul Steinbachová a na její místo přichází Ing. Pavel Gregorič, nově generální ředitel a předseda představenstva. Jako zástupkyně ředitele a výkonná ředitelka nastupuje do rakovnického pivovaru Dr. Drahoslava Pitnerová.
 
Sortiment má být posílen o exportní výrobky, nicméně vybudovaná síť tuzemských odběratelů má být zachována. Cílem nového vedení je posílení možností exportu piva na evropské trhy, posílení a zbudování produkce a technického zázemí. Za tímto účelem bude do pivovaru investováno zhruba dalších 30 miliónů korun. Cílem je výroba a prodej až sto tisíc hektolitrů piva ročně se slušným profitem a zázemím. Podle slov Ing. Gregoriče a zástupkyně Dr. Pitnerové je vzhledem ke zkušenostem v oboru tato šance vybudovat z pivovaru Bakalář ekonomicky stabilní firmu na trhu reálná.
 
 
 
Zdroj: Týdeník Raport