Trhovci ano, Jednota ne - Rakovnicko.cz

Rakovnicko.cz - regionální portál | Informace, Zprávy, Akce, Katalog firem, Inzeráty, Fotogalerie

Dnes je 30. květen 2023 | Svátek má Ferdinand

Změna vjezdů/výjezdů z náměstí v Rakovníku

| Při rekonstrukci ulice Palackého dojde od 11.4.2023 ke změnám - více v článku


Trhovci ano, Jednota ne

Zprávy pro podnikatele

Rakovník / Když dva udělají totéž, nemusí se vždy dobrat stejného výsledku. Takovou zkušenost učinil na městském úřadě v Rakovníku i předseda SD Jednota Petr Mojžíš.

Datum 06. 10. 2009 Autor Týdeník Raport

Trhovci ano, Jednota ne
Když se dozvěděl, že městská rada vyhověla pořadatelům pravidelných trhů v Rakovníku a vyšla jim kvůli krizi vstříc, zkusil, zda existuje podobný přístup i vůči rakovnickým firmám. V polovině září sepsal žádost o snížení poplatku za umístění reklamního zařízení v ulici Dukelských hrdinů v Rakovníku u prodejny Falco. Požádal o snížení poplatků z důvodů ekonomické krize, která společnnost stejně jako trhovce na náměstí postihla a projevuje se v nižších tržbách. S dovětkem, že věří v kladné vyřízení žádosti. Již o týden později držel v ruce odpověď vedoucího eknomického odboru Petra Březiny, který jako správce místních poplatků posoudil žádost a podle paragrafu 16 zákona o místních poplatcích a zákona o správě daní a poplatků žádost zamítl. S dodatkem, že proti tomuto rozhodnutí nelze uplatnit žádné opravné prostředky.
Zajímalo nás, proč žádost pořadatelů trhů řešila městská rada, zatímco Jednota skončila na stole vedoucího odboru. K tomu poskytl tiskový mluvčí rakovnické radnice Jan Polák následující vysvětlení: "Poplatky za reklamní zařízení se stanovují a vyřizují dle vyhlášky města o místních poplatcích. Agenda vyřizování poplatků spadá do kompetence ekonomického odboru. Na provozování trhů na Husově náměstí bylo vyhlášeno zadávací řízení, na základě jeho vyhodnocení byla uzavřena nájemní smlouva. O nájemních smlouvách a případných změnách v nich rozhoduje rada města. Rozhodnutím rady města se poté řídí odbor správy majetku, který vše v souladu s usnesením vyřizuje," vysvětluje tiskový mluvčí MěÚ Rakovník Jan Polák.
 
Zdroj: Autor článku Pavel Sklenička, Týdeník Raport, 6.10.2009 

Anketní otázka:

Diskuze k článku Trhovci ano, Jednota ne

Přidat komentář

Vaše jméno: Váš email:

Text komentáře:

Kolik je na jedné ruce prstů? Kontrolná otázka

Marty E-mail marty [a] jednotarakovnik.cz Komentář vložen 11. 05. 2012, 03:04

Mojžíš je jen lump a prospěchář. Měl by ho někdo vyhodit. Jen škodí. Městu i Jednotě.