Elektro Viola slaví 20. výročí založení firmy - Rakovnicko.cz

Rakovnicko.cz - regionální portál | Informace, Zprávy, Akce, Katalog firem, Inzeráty, Fotogalerie

Dnes je 20. říjen 2019 | Svátek má Vendelín

UZAVÍRKY

| Rakovník - Lišany/Krupá - od 1.8. - 21.11.2019 !!! || Chrášťany-Kněževes od 10.7.-31.10.2019 || Nové Strašecí-Mšec 1.7.-20.10.2019


Elektro Viola slaví 20. výročí založení firmy

Zprávy pro podnikatele

Rakovník / Rakovnická firma Elektro - Viola slaví v pátek 20. září 2013 významné výročí - 20 let působnosti společnosti na trhu. K tomuto výročí uspořádala firma bohatý kulturní a společenský program s občerstvením, živou hudbou pod širým nebem a s nabídkou z oblasti elektro.

Datum 17. 09. 2013 Autor Rakovnicko

Elektro Viola slaví 20. výročí založení firmy
Těžko bychom hledali v našem regionu někoho, kdo nezná firmu Elektro – Viola, obchodní firmu, která nabízí téměř vše, co souvisí s elektřinou. A nabízí své služby již neuvěřitelných 20 let! Někteří si jistě vzpomenou na to, jak Viola začínala v dnes již neexistujících objektech v ulici Lišanská, nad Vysokou branou a pak v hale bývalého zahradnictví za nemocnicí. Posledních 13 let má své sídlo v moderním areálu v Luženské ulici. Viola dávno přerostla okresní význam a znají ji elektro – zákazníci po celých Čechách. Ten, kdo to vše zavinil, je majitel a jednatel firmy Rudolf Kulhánek. Starší zákazníci firmy jej jistě pamatují, jak brouzdal po okrese v terénním vozidle energetických závodů a odstraňoval poruchy na elektrickém vedení. Této činnosti se také věnoval celých 20 let a tak se ptáme:
 

Baví tě ještě elektřina, tak jak říká známý slogan vaší firmy?

Baví!!! Elektřina a vedení firmy mě baví snad ještě více, než před těmi dvaceti lety. Lézt po sloupech a stožárech mě taky bavilo. Jenže tam chyběla ta svoboda v rozhodování. Na všechno byly směrnice a předpisy, a pokud se ty plnily, tak nebyl problém. Problém však nastal, když jsem se rozhodl udělat něco, co nebylo v těch mantinelech. A toho mám v podnikání vrchovatě. Tady většinou děláš každé rozhodnutí podle sebe. A když je špatné, tak na to doplatí firma. 
 

Dvacet let je již kus historie. Čekal jsi, že jednou budeš mít firmu s 35 lidmi a ročním obratem hodně přes 200 milionů?

Tak to v žádném případě! Po odchodu z ČEZu jsem chtěl prodávat elektromateriál svým kamarádům a známým, případně si vystřihnout nějakou tu instalaci. Myslel jsem, že budu mít časem dva až tři zaměstnance a budu si užívat svobody v podnikání. 
Musíme si uvědomit, že v době, kdy jsem začínal, byly v Rakovníku již tři (!!!) firmy, které elektromateriál dodávaly. A nebyli to žádní nazdárkové: Edison, ZZN, Elektro Zubalík a já byl čtvrtý! Časem jsem pochopil, že jediná možnost, jak přežít, je rozšiřovat sortiment, služby a okruh působnosti. A to nejde bez dalších lidí. V té době jsem začal zapojovat do firmy ostatní členy rodiny a dnes jsme tam už několik let všichni čtyři.
 

Plánuje Viola nějaké oslavy kulatého výročí ?

Ano. V pátek 20. září bude ve venkovních prostorách fi rmy v Luženské ulici připraveno pohoštění, poteče pivo a bude hrát živá hudba. Nic pompézního, ale pohodový den s přáteli. Kdo bude chtít, posedí, popovídá si, zkrátka na chvíli přibrzdí a  možná i  zavzpomíná na to, jak jsme společně začínali před dvaceti roky ,,podnikat,, ...
 

Kde děláš tak vysoký obrat? Jen v Rakovníku asi těžko. Některé průmyslové podniky skončily, jiné jsou v útlumu, stavebnictví stagnuje, žádná velká elektromontážní firma tady není ...

Máš pravdu. Každý den vyráží z bran Violy čtyři nákladní dodávky se zbožím, aby zavezly zboží mimo rakovnický okres k těm zákazníkům, které naše služby oslovily. Každé auto ujede denně 200 až 300 kilometrů. Další zboží posíláme na základě objednávky z e-shopu. Ale stejně si nejvíc vážíme těch místních elektrikářů, firem a průmyslových závodů, kteří to s námi táhnou od začátku. Tam je zlatý fond našich zákazníků a ti vědí, že pro nás jsou nejcennější devizou a jistotou. Každý zkušený obchodník ti řekne, že je daleko jednodušší si udržet starého zákazníka, než získat nového. A toho my se držíme a snažíme si stálé partnery hýčkat a dát jim najevo, jak moc si jich vážíme.
 

Jak vidíš budoucnost podobných firem, jako je vaše, v dnešní těžké ekonomické situaci? V době, kdy se všude tlačí levné, asijské zboží, agresivní obchodní řetězce a levné internetové obchody?

To, že jsme od začátku ekonomické krize nepropustili ani jednoho zaměstnance, že jsme pořád v černých číslech, zrekonstruovali jsme další dva sklady v Lišanech a v sídlišti U Václava a  připravujeme stavbu dalšího skladu v sousedství stávající firmy, ukazuje, že to neděláme zas tak úplně špatně. Lidé již pochopili, že nákup ve velkých obchodních gigantech a na levných webových portálech je jen o tom dostat z lidí peníze, a pak už je nezajímáte. My nejsme anonymní e-mailová adresa nebo bezejmenná prodavačka. U nás jsou pořád ti samí lidé, kteří vám zboží prodali, a budou s vámi rádi řešit i  případnou reklamaci a  budou rádi, když přijdete znovu. Protože vědí, že obchod není o jednorázovém prodeji, ale o dlouhodobém, oboustranně výhodném partnerském vztahu. A to žádný akcionář z Jižní Ameriky nebo východoevropská prodavačka z pracáku nikdy nepochopí.
 

A kde vidíš Violu za dalších 20 let?

Pevně věřím, že bude pořád v Rakovníku a především pro Rakovnické. Nevím, jestli v ní budu ještě já, i když bych byl u toho strašně rád. Na ukončení působení ve firmě se určitě hned tak nechystám. Ale vím určitě, že to bude pořád rodinná firma, která se snaží podnikat poctivě a slušně a to se jí snad bude vracet ve formě věrnosti ze strany našich zákazníků. Alespoň to tak bylo uplynulých 20 let!
 

Zdroj: Elektro - Viola Rakovník


Pokud máte zájem o zveřejnění podobného článku, neváhejte nás kontaktovat pro podmínky inzerce na info@rakovnicko.cz. 

Fotogalerie k článku Elektro Viola slaví 20. výročí založení firmy

Elektro Viola slaví 20. výročí založení firmy

Diskuze k článku Elektro Viola slaví 20. výročí založení firmy

Přidat komentář

Vaše jméno: Váš email:

Text komentáře:

Kolik je na jedné ruce prstů? Kontrolná otázka

Žádné komentáře Zatím nebyly vloženy žádné komentáře.