RAKOVNICKÝ DEN STROMŮ - Rakovnicko.cz

Rakovnicko.cz - regionální portál | Informace, Zprávy, Akce, Katalog firem, Inzeráty, Fotogalerie

Dnes je 22. únor 2024 | Svátek má Petr

* pf 2024 *

| Přejeme vám hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce !

RAKOVNICKÝ DEN STROMŮ

Vložit akci do kalendáře Vložit akci do kalendáře          Prohlížet akce:      « Září      Říjen      Listopad »

Datum konání akce 20. 10. 2010
Čas konání akce celý den
Typ akce Sport / Turistika / Příroda
Místo konání Rakovník
Město / Obec Rakovník
Poznámka Město Rakovník se již tradičně zapojuje do oslav svátku zelených plic „modré planety“. Na 20. října 2010 je připraveno několik akcí, které malým i velkým připomenou a upozorní na význam zeleně a stromů ve městech a obcích.

V rámci oslav Dne stromů Spolek pro okrašlování a ochranu domoviny uspořádá dne 19. 10. 2010 v 16.00 hodin v prostorách Muzea T. G. Masaryka v Rakovníku besedu tematicky zaměřenou na Hospodaření v lesích a Lesnický park CHKO Křivoklátsko. Přednášejícím bude Ing. Pecha.

Dne 20. 10. 2009 od 8.30 hodin se uskuteční Den otevřených dveří na Botanické zahradě v Rakovníku. Bude zde probíhat výstava prací keramické školy paní I. Fialové, výstava okrasných dřevin a vřesovištních rostlin pana V. Kouta a výstava zahradní techniky PEKASS a. s. Senomaty, Arborea Rakovník.

V rámci oslav Dne stromů pořádá Dům dětí a mládeže v Rakovníku ve spolupráci se Střední zemědělskou školou (SZeŠ) v Rakovníku dne 20. 10. 2010 Botanickou soutěž pro základní a střední školy. Soutěž začíná v 8.00 hodin. Botanická soutěž bude pořádána dle počasí buď v prostorách Botanické zahrady v Rakovníku, nebo v Domě dětí a mládeže v Rakovníku. Tematické zaměření soutěže bude „Užitkové rostliny z polí i zahrad“.

V 10.00 hodin bude v rámci Dne stromů veřejnosti slavnostně představena 1. část rekonstrukce parku Na Sekyře - rekonstrukce zeleně - osazení platanů a keřového pásma podél silnice II. třídy Na Sekyře za přispění Procter & Gamble - Rakona, s.r.o.

Téhož dne v 11.00 hodin na levém břehu Černého potoka bude panem starostou Ing. Z. Nejdlem slavnostně vysazen Strom roku 2010. V letošním roce bude vysazena lípa malolistá (Tilia cordata).

Na Den Stromů v 14.00 hodin bude před městským hřbitovem v Rakovníku panem starostou Ing. Z. Nejdlem slavnostně otevřena Naučná stezka Rakovník, která byla realizována Rakovnickým ornitologickým spolkem Fénix o. p. s. a Naučným střediskem ekologické výchovy Kladno Čabárna o. p. s. za přispění města Rakovníka a Středočeského kraje. Od informačního panelu č. 1 před městským hřbitovem v Rakovníku je pro veřejnost od 14.00 připravena vycházka novou naučnou stezkou.

Dne 20. 10. 2009 od 15.00 hodin do 17.30 hodin bude pro veřejnost otevřena Farní zahrada v Rakovníku, která byla zaregistrována jako významný krajinný prvek a v roce 2008 a počátkem roku 2009 zrekonstruována za finanční podpory města Rakovníka a Středočeského kraje. Farní zahrada se nachází naproti Muzeu T. G. Masaryka u Pražské brány v Rakovníku

Plakát najdete v odkazu
Vstupné 0,- Kč
Kontakt na pořadatele Město Rakovník
Telefon
E-mail
Odkaz na web / pozvánka, plakát / http://www.mesto-rakovnik.cz/e_download.php?file=data/messages/obsah_1.pdf&original=pozv%C3%A1nka+na+Den+strom%C5%AF-1.pdf