Rakovnicko.cz - regionální portál | Informace, Zprávy, Akce, Katalog firem, Inzeráty, Fotogalerie

Dnes je 20. září 2018 | Svátek má Oleg

Dopravní omezení

| Trvá úplná uzavírka silnice č. II/229 z důvodu opravy mostu ve Všesulově. Termín uzavírky je od 23. 7. 2018 do 17. 12. 2018.

Zpravodajství

Zpravodajský servis

iSEZNAM Rakovnicka

Pamětihodnosti

Paměť regionu

Odkazy

Archiv zpráv

Nejčtenější články
Další články z rubriky

Novinky z rakovnické radnice

Společnost

Rakovník | Dotace v oblasti životního prostředí, kultury a prevence sociálně patologických jevů / Dar pro Nadačí fond Gaudeamus / Souhlas s přijetím daru - 1. MŠ / Rekonstrukce oplocení a vstupu do areálu SK Rakovník / ZŘ - výměna oken a dveří 1. ZŠ Rakovník / Akce Ukliďme Česko / Prodej budovy - Tyršova 437.

Datum 17. 03. 2017 Autor Rakovnicko

Tisková zpráva z 15. 3. 2017


Dotace v oblasti životního prostředí, kultury a prevence sociálně patologických jevů
Radní se na své poslední schůzi opět zabývali poskytnutím dotací pro rok 2017. Tentokrát se jednalo o oblasti životního prostředí, kultury a prevence sociálně patologických jevů. V rámci dotací v oblasti životního prostředí rozdělili mezi žadatele částku 180 tis. Kč, v oblasti kultury rozdělili 555 tis. Kč a v oblasti prevence sociálně patologických jevů rozdělili 150 tis. Kč. O dalších dotacích z oblasti kultury, v celkovém objemu 325 tis. Kč, ještě budou rozhodovat zastupitelé.
 
Dar pro Nadační fond Gaudeamus
Rada města, stejně jako v předchozích letech, rozhodla podpořit Nadační fond Gaudeamus Cheb, který letos pořádá již XXVI. ročník dějepisné soutěže studentů gymnázií z ČR a SR. Na podporu této soutěže rozhodli radní přispět částkou 3 tis. Kč.

Souhlas s přijetím daru – 1. MŠ 
Rada města udělila ředitelce 1. MŠ Rakovník souhlas k přijetí účelově určeného peněžního daru ve výši 10 tis. Kč od společnosti CONSENTA, s. r. o., Praha 1. Tento dar bude použit na rekonstrukci sociálního zařízení v přízemí školy.

Rekonstrukce oplocení a vstupu areálu SK Rakovník
Rada města rozhodla vypsat zadávací řízení na opravu vstupu a oplocení areálu SK Rakovník. Projekt, který zpracoval Ing. arch. Zuska, byl odevzdán v září loňského roku. Předpokládané náklady jsou cca 380 tis. Kč vč. DPH.
 
Zadávací řízení – výměna oken a dveří 1. ZŠ Rakovník
Rada města rozhodla vypsat veřejnou zakázku týkající se výměny oken a dveří 1. ZŠ Rakovník. Předpokládáme, že samotná výměna se realizuje v průběhu letních prázdnin tak, aby došlo k co možná nejmenšího zásahu do chodu školy. Předpokládané náklady jsou zhruba 9 mil. Kč.
 
Ukliďme Česko
Rakovník se i v letošním roce přidá k celorepublikové akci „Ukliďme Česko“. Akce se v Rakovníku uskuteční v sobotu 8. dubna a zájemci se mohou hlásit na internetových stránkách akce - http://www.uklidmecesko.cz/event/14345, sraz aktérů bude v 9 hodin před radnicí.

Prodej budovy – Tyršova 437
Rada města doporučila zastupitelstvu města odprodat budovu v Tyršově ulici čp. 437, která byla dlouhodobě nevyužívaná. Budova byla nabízena k prodeji od října 2015, minimální stanovená cena prodeje byla 6 mil. Kč. Za celou dobu zveřejňování prodeje se nyní přihlásil jediný zájemce, který za budovu nabízí 6 005 000 Kč.


Zdroj: Bc. Alida Štulajterová, MěÚ Rakovník