Rakovnicko.cz - regionální portál | Informace, Zprávy, Akce, Katalog firem, Inzeráty, Fotogalerie

Dnes je 18. červenec 2018 | Svátek má Drahomíra

AKCE

| BŘEŽANSKÁ POUŤ | SO-NE 14. - 15. 7. 2018 - jarmark, pouťová zábava, koncert skupiny Nezmaři, více v článku..

Zpravodajství

Zpravodajský servis

iSEZNAM Rakovnicka

Pamětihodnosti

Paměť regionu

Odkazy

Archiv zpráv

Nejčtenější články
Další články z rubriky

Rakovnická kasárna by měla sloužit armádě

Společnost

Rakovník / Informace starosty města Rakovník - aktualizováno, podle slov ministra Stropnického bude mít rakovnická posádka cca 600 vojáků zhruba od roku 2018.

Datum 07. 09. 2015 Autor Rakovnicko

Rakovnická kasárna by měla sloužit armádě

Aktualizováno

Dne 7. září 2015 navštívili rakovnická kasárna ministr obrany Martin Stropnický, náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Josef Bečvář a dále i náměstek pro řízení sekce ekonomické a majetkové MO pan Pavel Beran. Doprovod při seznámení se stavem objektů poskytovali starosta města Rakovník Pavel Jenšovský a místostarosta Miroslav Samaš. Po prohlídce kasáren se všichni jmenovaní setkali se zastupiteli a vedoucími odborů Městského úřadu Rakovník. Poté na krátké tiskové konferenci potvrdil jak pan ministr, tak náčelník generálního štábu, že kasárna Dukla I a cvičiště Olešná zůstanou v majetku armády. Postupně bude docházet k jejich rekonstrukci a umístění některých armádních útvarů tak, aby v roce 2018 došlo k úplnému oživení kasáren. 

Objekty nacházející se v prostoru Dukla II budou nabídnuty k prodeji, což ovšem zájmy města nijak neohrožuje. Předmětné území je v územním plánu určeno k lehké průmyslové výstavbě, nikoli tedy pro ubytování. Věříme, že tato nepochybně dobrá zpráva uklidní situaci ve městě. Samozřejmě máme radost i z toho, že návrat armády přinese nová pracovní místa, zvýšení tržeb pro podnikatele a v případě jakýchkoli živelních pohrom, bude mít město v blízkosti partnera schopného rychlého a efektivního zásahu.


Problematika rakovnických kasáren

Městem se na základě jednoho nepříliš povedeného šotu v jisté TV opět šíří panika týkající se zdejších kasáren.

Chceme občany ujistit, že vedení města dělá maximum pro to, aby se do opuštěného objektu vrátila armáda. Z tohoto důvodu se také v nejbližších dnech (zřejmě 7. 9. 2015) uskuteční návštěva ministra národní obrany v Rakovníku.

Předpokládáme, že v rámci návštěvy nám pan ministr potvrdí předchozí sdělení Sekce ekonomické a majetkové MNO, podle kterého by areál Dukelská kasárna I. měl zůstat v užívání armády a v dalším kroku se dokonce počítá s obnovením provozu na Cvičišti Olešná.

 

JUDr. Pavel Jenšovský, starosta města Rakovník


Diskuze k článku Rakovnická kasárna by měla sloužit armádě

Přidat komentář

Vaše jméno: Váš email:

Text komentáře:

Kolik je na jedné ruce prstů? Kontrolná otázka

Žádné komentáře Zatím nebyly vloženy žádné komentáře.