Rakovnicko.cz - regionální portál | Informace, Zprávy, Akce, Katalog firem, Inzeráty, Fotogalerie

Dnes je 18. září 2018 | Svátek má Kryštof

Dopravní omezení

| Trvá úplná uzavírka silnice č. II/229 z důvodu opravy mostu ve Všesulově. Termín uzavírky je od 23. 7. 2018 do 17. 12. 2018.

Zpravodajství

Zpravodajský servis

iSEZNAM Rakovnicka

Pamětihodnosti

Paměť regionu

Odkazy

Archiv zpráv

Nejčtenější články
Další články z rubriky

Vysoká brána 2015

Kultura

Rakovník / Ve dnech 7. - 8. května 2015 se uskuteční tradiční akce spojená s otevřením vyhlídkové věže Vysoká brána v Rakovníku.

Datum 23. 04. 2015 Autor Rakovnicko

Vysoká brána 2015
Přátelé a příznivci regionální historie,

v pátek 8. května vás zveme na každoroční akci Vysoká brána 2015, kterou město Rakovník otevírá své brány turistům a Muzeum T. G. M. Rakovník vyhlídkovou věž Vysokou bránu.

Letošní ročník je zaměřen na Bitvu u Rakovníka 1620. V předvečer Vysoké brány ve čtvrtek 7. května bude po tradičním průvodu historických skupin městem slavnostně otevřena nová stejnojmenná expozice muzea a následující den 8. května proběhne program s jarmarkem jak ve Vysoké ulici, tak na nádvoří muzea u Pražské brány, kde v souvislosti s novou expozicí najdete dobový vojenský tábor s řadou ukázek a aktivit.



Přijďte zažít dobovou atmosféru samotného počátku třicetileté války, do něhož se tak výrazně zapsal konflikt u Rakovníka dva dny před bitvou na Bílé hoře! Těšíme se na vás!

PROGRAM AKCE ZDE

Diskuze k článku Vysoká brána 2015

Přidat komentář

Vaše jméno: Váš email:

Text komentáře:

Kolik je na jedné ruce prstů? Kontrolná otázka

Žádné komentáře Zatím nebyly vloženy žádné komentáře.