Rakovnicko.cz - regionální portál | Informace, Zprávy, Akce, Katalog firem, Inzeráty, Fotogalerie

Dnes je 16. říjen 2018 | Svátek má Havel

Dopravní omezení

| Trvá úplná uzavírka silnice č. II/229 z důvodu opravy mostu ve Všesulově. Termín uzavírky je od 23. 7. 2018 do 17. 12. 2018.

Zpravodajství

Zpravodajský servis

iSEZNAM Rakovnicka

Pamětihodnosti

Paměť regionu

Odkazy

Archiv zpráv

Nejčtenější články
Další články z rubriky

Vyhlídka Na Plazích

Vyhlídka Na Plazích

Vítejte na nové vyhlídce Na Plazích u Kostelíka


Mnozí místní rodáci z Kostelíka u Berounky si určitě pamatují na lavičku, která byla na cestě přes pole na pěšinu k řece Berounce. Když ji družstevníci zaorali a obec cestu prodala, přišli místní občané i o naději, že ten krásný pohled do údolí Berounky znovu uvidí.
 
Díky projektu arch. Taflíka a velké pomoci Lesů ČR lesní závod Plasy a reprezentované panem ing. Muchnou, který pracuje jako investiční technik v LZ PLasy a zajistil financování  celé stavby a díky partě tesařů okolo pana Koláře mají nyní nejen místní rodáci, ale i turisté možnost se znovu rozhlédnout po celém údolí Berounky. 
 
První model vyhlídky Na Plazích u Kostelíka byl tvůrci poprvné představen v loňském roce při konání kulturní akce Skotsko v Kostelíku.  V březnu 2013 přichází stavební povolení. V dubnu se podařilo se sehnat peníze a pak se již vybírala firma, která vyhlídku postaví. Po uzavření smlouvy napřed tesaři okolo pana Koláře připravovali dříví a v říjnu ho převezli a pak se již postupně vyhlídka v náročném terénu zvedala do výše.

V sobotu 21. prosince 2013 se uskutečnilo slavnostní otevření krásné vyhlídky Na Plazích. Vidět je od Chlumské stráně přes most ve Zvíkovci až po Skryje a Týřovickou stráň.

Srdečně Vás všechny zveme k návštěvě této nové krásné vyhlídky s pohledem na řeku Berounku a okolí.


GPS lokalizace
: N 49,96739, E 13,70611

Vyhlídka na mapě:Zobrazit místo Vyhlídka Na Plazích - Kostelík na větší mapě

 
Na vyhlídce bude umístěna keška pro hledače podkladů, cesta bude osazena směrovými cedulemi a na místě bude i popis celé stavby.  OS Kostelík plánuje vyhlídku prezentovat i na různých turistických webech, připraveno bude také razítko z vyhlídky a plánují se i další formy propagace tohoto krásného místa nad Berounkou.

Mapka - plánek cesty na vyhlídku Na Plazích u Kostelíka

 
 


Zdroj a další informace
: OS Kostelík
Foto: archiv Rakovnicko.cz, internet

Fotogalerie k článku Vyhlídka Na Plazích

Vyhlídka Na Plazích Vyhlídka Na Plazích Vyhlídka Na Plazích

Diskuze k článku Vyhlídka Na Plazích

Přidat komentář

Vaše jméno: Váš email:

Text komentáře:

Kolik je na jedné ruce prstů? Kontrolná otázka

Žádné komentáře Zatím nebyly vloženy žádné komentáře.