Rakovnicko.cz - regionální portál | Informace, Zprávy, Akce, Katalog firem, Inzeráty, Fotogalerie

Dnes je 23. září 2018 | Svátek má Berta

Dopravní omezení

| Trvá úplná uzavírka silnice č. II/229 z důvodu opravy mostu ve Všesulově. Termín uzavírky je od 23. 7. 2018 do 17. 12. 2018.

Zpravodajství

Zpravodajský servis

iSEZNAM Rakovnicka

Pamětihodnosti

Paměť regionu

Odkazy

Archiv zpráv

Nejčtenější články
Další články z rubriky

TJ HC Rakovník

Sportovní kluby, svazy

Tělovýchovná jednota Hokejový klub Rakovník

Datum 29. 08. 2009 Autor Rakovnicko

TJ HC Rakovník
Historie:

TJ (SK) Rakovník byla založena v roce 1932 pod názvem Plavecko - bruslařský klub, později existovala pod názvy Spartak Rakovník, Lokomotiva Rakovník a v letech 1948-1991 TJ TZ Rakovník. Od roku 1991 je provozovatelem Zimního stadionu Rakovník TJ HC Rakovník zaregistrovaný u ČSTV ČR 25.6.1991. Současným vlastníkem veškerých nemovitostí spravovaných TJ HC Rakovník je Město Rakovník. V devadesátých letech minulého století dochází pod samostatným vedením TJ HC Rakovník v úzké spolupráci s Městem Rakovník k expansivnímu rozvoji celého areálu. Původní nekryté kluziště bylo v letech 1995-9 zastřešeno, opatřeno novou betonovou plochou a mantinely. Zmodernizována a rozšířena byla budova ubytovny dnes Penzionu zimní stadion, rekonstrukce se dočkala i restaurace. Postaveny byly nové šatny a zázemí pro hokejisty HC Rakovník i veřejnost.

Současnost:
Od roku 2000 pokračuje neustálé vylepšování celého areálu v roce v letech 2003-4 byl komplexně rekonstruován systém chlazení, v roce 2005 byl postaven nový objekt šaten a celkového regeneračního zázemí (masérna, posilovna, klubovna…) určeného zejména pro domácí HC Rakovník, ale přístupný i veřejnosti. V roce 2006 byl komplexně zateplen střešní plášť zimního stadionu). V letošním roce bude investováno do rekonstrukce sauny, která je součástí areálu a je připraven projekt celkového odvlhčení haly ZS. Naprostá většina výše uvedených investic byla realizována z dotací Ministerstva školství, tělovýchovy a mládeže ČR, Města Rakovník a za vydatné podpory ČSTV. Kromě vlastní činnosti TJ HC Rakovník je hala zimního stadionu s veškerým popisovaným příslušenstvím k dispozici široké veřejnosti. Mimo sezonu je hala k dispozici k pronájmu pro nejrůznější hudební, sportovní, zábavné aj. produkce. Již tradičně se v hale ZS pořádá regionální AUTOSALON. V roce 2007 navíc HC Rakovník rozšiřuje paletu svých služeb o nabídku v oblasti cykloturistiky. Vzhledem k tomu, že celý areál je vhodně umístěn v bezprostřední blízkosti autobusového a vlakového nádraží a současně i v blízkosti výchozího bodu hlavních cyklotras Rakovnicka č. 303 Rakovník - Křivoklát - (Karlštejn), č. 351 Rakovník - Jesenice - Rabštejn, č. 201 Rakovník - Lány - Žilina, č. 0102 a 0103 Rakovník - Nové Strašecí, nabízí komplexní ubytovací, restaurační ale i regenerační služby (sauna, masážní boxy, posilovna…) bude nabídka dále rozšířena o informační cykloturistické centrum a půjčovnu kol. Samozřejmostí poskytovaných služeb je i chráněné parkování os. automobilů hostů penzionu i úschovna kol. Pension zimní stadion nabízí své komplexní služby nejen turistům, ale i sezónním "přespolním" zaměstnancům firem pracujících v regionu, stejně tak jako manažerům na pracovních cestách. Ceny ubytování začínají již na 150 Kč / noc / lůžko. Ceník ubytování je naprosto flexibilní, zvýhodňující dlouhodobé ubytování a je rozčleněn do několika úrovní dle jednotlivých kategorií ubytování. Svůj standard ubytování u nás nalezne skutečně každý a to s ohledem na spektrum poskytovaných služeb za bezkonkurenční ceny.

Budoucnost:
Již v současné době vedení TJ HC Rakovník připravuje další projekty zaměřené jak na investiční výstavbu (centrální recepce, rozšíření ubytovací kapacity…), tak v oblasti neustálého rozšiřování a zkvalitňování služeb veřejnosti.
 

  • Spektrum poskytovaných služeb
  • Pronájem ledové plochy, veřejné bruslení (sezóna říjen - březen)
  • Pronájem plochy pro hudební, zábavné aj. produkce, sportovní akce, výstavy, trhy apod. (mimo sezónu tj. duben - září)
  • Ubytovací služby (různé úrovně ubytování, bohaté sportovně - relaxační vyžití, 24 hod. služba recepce, přístup na internet)
  • Restaurační služby
  • Možnost chráněného parkování pro hosty pensionu
  • Sportovní a relaxační vyžití (tenisový kurt, sauna, posilovna, masážní box, mimo sezónu možnost využití haly pro míčové hry…)
  • Komplexní služby cykloturistům (půjčovna a úschovna kol, info-centrum)


KONTAKT:

Zimní stadion Rakovník

Tel.: 313 517 234

E-mail: zimnistadion@quick.cz
http:  www.hc-rakovnik.cz