Rakovnicko.cz - regionální portál | Informace, Zprávy, Akce, Katalog firem, Inzeráty, Fotogalerie

Dnes je 18. září 2018 | Svátek má Kryštof

Dopravní omezení

| Trvá úplná uzavírka silnice č. II/229 z důvodu opravy mostu ve Všesulově. Termín uzavírky je od 23. 7. 2018 do 17. 12. 2018.

Zpravodajství

Zpravodajský servis

iSEZNAM Rakovnicka

Pamětihodnosti

Paměť regionu

Odkazy

Archiv zpráv

Nejčtenější články
Další články z rubriky

Letecko-modelářský klub Rakovník

Sportovní kluby, svazy

Stránky letecko-modelářského klubu Rakovník

Datum 13. 08. 2009 Autor Rakovnicko

Letecko-modelářský klub Rakovník
Historie klubu
Leteckomodelářský klub v Rakovníku byl založen několika modelářskými nadšenci v březnu roku 1950. Zakládajícími členy byli Jan Polák, Zdeněk Habart, Jiří Bretschneider, Jaroslav Mukařovský, Václav a Vladimír Volrábovi. Počet členů LMK Rakovník dosahoval až do konce osmdesátých let čísla 60, v současnosti sdružuje necelé čtyři desítky aktivních členů ( a dalších 20 žáků v rámci kroužků ) věnujících se téměř všem modelářským kategoriím. Nově se k "létajícím" modelářům přidali i stavitelé plastikových a také papírových modelů.
 
Jeho členové obsazují nejrůznější české soutěže RC větroňů, sportovních polomaket nebo elektro kategorie Slow – Fly. Nejvíce cen však sbírá parta kitařů, a to jak mezi seniory, tak mezi juniory a žáky. LMK Rakovník sám také pořadatelem soutěží ( ročně 3 mládežnické a 4 seniorské ), modelářských setkání ( cca 4 x ročně ), výstav ( 2 x ročně ) a dalších akcí ( drakiády, policejní dny, dětské dny, čarodejnice atd.) ať už přímo na letišti, nebo i v okolních obcích.
 
Nejvýznamnější akcí pořádanou LMK Rakovník je dvoudenní letecký a modelářský den, nazvaný Model Air Show. Ten je pořádán jednou za dva roky a stal se vysoce hodnocenou akcí s ohlasem i v zahraničí. Zájem o tuto akci každoročně stoupá jak u účinkujících tak i u diváků. Ze členů LMK Rakovník jsou složeny i dvě ojedinělé skupiny, zabývající se modelářským ztvárněním skutečných událostí.
 
Část členů LMK Rakovník tvoří skupinu Model Air Show, věnující se modelářským rekonstrukcím vzdušných bojů z období II. světové války a účasti 310. čs. perutě RAF ve válce. Skupina pro svá vystoupení používají dobově zbarvené makety skutečných letounů a za pomoci různých, zejména pyrotechnických efektů se snaží o co nejvěrnější rekonstrukci události.
 
LMK Rakovník se však spolupořadatelsky podílel i na dalších, nemodelářských akcích. Jednalo se např. o koncerty pro gen. Peřinu, Fajtla a Šišku, pořádané hudební skupinou Taxmeni nebo účast při natáčení filmových a televizních pořadů. Např. film Piloti, Stůj nebo se netrefím, naposledy to byl film Tmavomodrý svět ( německé stíhače Me 109 ).
 
Své zázemí si LMK V letošním roce získal LMK Rakovník podnájemní smlouvu na severní část plochy rakovnického letiště, kde už dlouhá léta působil a kde již v minulosti nechal vybudovat pro účely modelřských akcí asfaltovou vzletovou a přistávací plochu o rozměrech 90 x 17 metrů. Zde nově buduje své další zázemí - travnatáou VPD, prostorná klubovna a další. O tuto část letiště o výměře téměř 50000 m2 se také modeláři již tradičně starají.
 
K tradičním aktivitám klubu, jakými jsou soutěže termických větroňů, sportovních motorových polomaketa drakiády přibil i letní modelářský tábor pro děti a ukázkové akce pro školy a školky. Také se podařilo realizovat několik akcí pro různé podniky a čeho si modeláři v Rakovníku považují nejvíce, znovu našli společnou řeč s Aeroklubem Rakovník.


Adresa klubu: LMK Rakovník, Fojtíkova 2395, 269 01 Rakovník

Předseda:   Jiří Habart
Telefon: 602 297 274

E-mail: lmk.rakovnik@seznam.cz 
Oficiální web: http://www.lmk-rakovnik.cz/

Fotogalerie k článku Letecko-modelářský klub Rakovník

Letecko-modelářský klub Rakovník Letecko-modelářský klub Rakovník Letecko-modelářský klub Rakovník Letecko-modelářský klub Rakovník