Rakovnicko.cz - regionální portál | Informace, Zprávy, Akce, Katalog firem, Inzeráty, Fotogalerie

Dnes je 23. září 2018 | Svátek má Berta

Dopravní omezení

| Trvá úplná uzavírka silnice č. II/229 z důvodu opravy mostu ve Všesulově. Termín uzavírky je od 23. 7. 2018 do 17. 12. 2018.

Zpravodajství

Zpravodajský servis

iSEZNAM Rakovnicka

Pamětihodnosti

Paměť regionu

Odkazy

Archiv zpráv

Nejčtenější články
Další články z rubriky

Zubní pohotovost již brzy opět v Rakovníku

Zubní pohotovost

Rakovník / S bolavými zuby se již nebude muset jezdit do Prahy. Prozatím bude zubní pohotovost v Rakovníku fungovat jen o sobotách.

Datum 19. 11. 2010 Autor Rakovnicko

Zubní pohotovost již brzy opět v Rakovníku

Na zubní pohotovost do Rakovníka

V Rakovníku se blýská na lepší časy. Obnovení zubní pohotovosti v bývalém okresním městě je za dveřmi. Zbývá několik formalit a může se začít ordinovat, a to v prostorách rakovnické Masarykovy nemocnice. Senátor Marcel Chládek k tomu řekl, že se muselo vyřešit například i pojištění zubařů, zejména kvůli opilcům, a dále také jejich vybavení. Samozřejmostí je i rentgen. „Překvapilo mne, že se vše podařilo dotáhnout do konce, a to i ve všech maličkostech,“ řekl Chládek. Podle rakovnického opozičního zastupitele a senátora zbývá ještě dořešit několik formalit, mezi nimi je třeba vyjádření hygienické kontroly.
 
„Jelikož je zakoupený i rentgen, musíme sehnat člověka pro odborný dohled nad ním, ale také se musí počkat na schválení registrace,“ upřesnil Chládek. Až teprve poté se může začít ordinovat. Vedoucím lékařem bude rakovnický stomatolog a zastupitel Jiří Ludačka, subdohled nad nástroji bude mít zdravotní sestra z jeho ordinace.
 
Zubní pohotovost však bude zprvu otevřena pouze v sobotu, přesně tak, jak to navrhovali lékaři. „Uvidíme, jaký bude o službu zájem. Teprve poté by došlo k rozšíření i na neděli,“ vysvětlil Chládek.
 
Hlasování
Organizátoři nechali občany Rakovníka hlasovat o otevírací době pohotovosti. Z výsledků je jasné, že občané nejvíce stojí o varinatu, kdy by byla pohotovost otevřena nejen v sobotu, ale i v neděli. „Budeme respektovat tento výsledek a budeme se snažit vše směřovat k víkendové službě. To znamená v sobotu a v neděli by byla otevřena čtyři hodiny,“ prozradil senátor.
 
To však lékaři nechtějí.
Jednou z dalších možných alternativ je možnost stálého lékaře. „Ten by držel jen tyto pohotovostní služby a mohl by být i mimo okres Rakovník,“ upřesnil senátor. Marcel Chládek dále uvažuje o dalším zlepšení. „Mojí jakousi vizí je, že by v prostorách okolo zubní pohotovosti mohl vzniknout pohotovostní komplex včetně klasické pohotovosti, a to i té lékárenské. Ale je to vše ve fázi pouhé vize,“ dodal závěrem Chládek.


Zdroj: Rakovnický deník 

Diskuze k článku Zubní pohotovost již brzy opět v Rakovníku

Přidat komentář

Vaše jméno: Váš email:

Text komentáře:

Kolik je na jedné ruce prstů? Kontrolná otázka

Žádné komentáře Zatím nebyly vloženy žádné komentáře.